Najlepsze naturalne wspomagacze odchudzania

Walka ze zbędnymi kilogramami to przede wszystkim odpowiednio zbilansowana dieta i aktywność fizyczna. Aby jak najszybciej cieszyć się z jej efektów, wiele osób sięga po dostępne na rynku preparaty, które według zapewnień producenta przyspieszają proces odchudzania. Jak się okazuje, całkiem niepotrzebnie. Istnieje wiele naturalnych produktów, które są i zdrowsze, i skuteczniejsze!

Preparaty “odchudzające” dostępne są już w chyba każdej aptece, a nawet supermarkecie. Producenci wymyślają coraz to nowe składy i prześcigają się w kampaniach reklamowych. Oczywiście większość z nich albo nie działa, albo co najmniej nie w takim stopniu, jak głosi obietnica na opakowaniu czy w spocie telewizyjnym. Co więcej, suplementy te mogą różnie wpływać na twój organizm, wywołując efekty uboczne.

Jednak proces odchudzania można usprawnić. I nie trzeba w tym celu uciekać się do stosowania przereklamowanych suplementów. Wystarczy wzbogacić swoją dietę o produkty przyspieszające metabolizm. Są tańsze, bezpieczniejsze dla twojego zdrowia i nie mniej (a często bardziej) skuteczne. Chcąc szybciej zrzucić zbędne kilogramy, wprowadź do swojego jadłospisu:

  1. Cytrusy. Na uwagę zasługują nie tylko ze względu na smak, ale również pozytywny wpływ na sylwetkę. Pomarańcze, cytryny i grejpfruty to podstawowe źródło witaminy C, która oddziałuje na produkcję l-karnityny. To aminokwas, dzięki któremu organizm szybciej spala tłuszcz i zapobiega jego nadmiernemu odkładaniu w komórkach.
  1. Imbir. Ma bezpośredni wpływ na trawienie i funkcjonowanie układu pokarmowego. Oczyszcza organizm z toksyn i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Do tego wspomaga walkę z cellulitem. Możesz stosować imbir świeży albo sproszkowany. W jednej i drugiej postaci docenisz także jego silne działanie rozgrzewające (w sam raz na jesień i zimę).
  1. Zielona herbata. W połączeniu z aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem może przyspieszyć przemianę materii i spalanie tkanki tłuszczowej. Mówi się, że dzięki niej odchudzanie może być skuteczniejsze nawet o kilkanaście procent.
  1. Pieprz cayenne. Znacząco przyspiesza proces termogenezy i usprawnia metabolizm. Stosowany okazjonalnie, może także hamować uczucie głodu (zwłaszcza apetyt na słone, słodkie czy bardzo tłuste potrawy).
  1. Papryczka chili. Zawarta w niej kapsaicyna zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Substancja pobudza metabolizm tłuszczów oraz ogranicza zapotrzebowanie na dostarczane do organizmu kalorie. Na jej bazie tworzy się najpopularniejsze suplementy odchudzające.

Stosowanie powyższych produktów pozwoli ci szybciej dostrzec efekty odchudzania. Włączenie ich do codziennej diety nie powinno stanowić problemu. Herbata z cytryną albo imbirem, obiad z dodatkiem papryczek chili, pożywna zupa z pieprzem cayenne… Pomysły można by mnożyć w nieskończoność!

Zobacz również