Cross Fitness w Solvay Park

W Fitness Platinium Solvay Park możecie częściej trenować Cross Fitness! Wychodząc naprzeciw waszym oczekiwaniom, zwiększamy ilość zajęć Cross Fitness! Prowadzącym zajęcia będzie niezmiennie Mateusz Filipak, a od czerwca możecie cieszyć się nowymi godzinami zajęć.

Poniedziałek:
Godz. 18:00 – Cross Fitness Advanced (dawna grupa Beginners)
Godz. 19:00 – Cross Fitness Beginners – grupa początkująca

Środa:

Godz. 7:00 – Cross Fitness Advanced (dawna grupa Beginners)
Godz. 8:00 – Cross Fitness Beginners – grupa początkująca

Chcecie poprawić swoją kondycję i wzmocnić mięśnie? Zajęcia Cross Fitness to doskonałe ćwiczenia na gibkość, szybkość i sprawność. Te intensywne ćwiczenia, wykonywane z określoną liczbą powtórzeń sprawią, że będzie to jeden z najlepszych treningów wyczynowych, który przybliży cię do doskonałej sylwetki.

Cross Fitness – trening dla każdego

Za twórcę tego programu treningowego uważa się Grega Glassmana, Ten amerykański trener personalny stworzył zestaw ćwiczeń, które są wykonywane z dużą intensywnością. Dzięki temu w krótkim okresie  sprawność fizyczna przeciętnej osoby może ulec znacznej poprawie. Cross Fitness charakteryzuje się połączeniem trzech form treningu: siłowego, wytrzymałościowego i gimnastycznego.

Odpowiednio ułożony i dobrany plan rozwija zdolności motoryczne całego ciała, koordynacji ruchowej oraz zwiększa siłą dynamiczną. Poprawna technika, dobrany ciężar i stopień trudności dostosowany do stopnia zaawansowania pozwalają wraz z upływem czasu na coraz większą progresję.

Cross Fitness to koncepcja ćwiczeń funkcjonalnych, która w kompleksowy sposób podchodzi do zagadnienia sprawności fizycznej. Prezentowana forma treningów ma wiele zalet i jest przeznaczona dla każdego. Pod okiem naszego instruktora spalisz zbędne kilogramy i poprawisz ogólną wydolność organizmu.

Cross Fitness – zalety i korzyści

W trakcie treningu organizm uwalnia endorfiny, znane jako hormony szczęścia, które mają pozytywny wpływ na samopoczucie. W rezultacie tego rodzaju aktywność fizyczna dostarcza więcej energii w ciągu dnia, przyczynia się do zdrowego i spokojnego snu w nocy. Również satysfakcja związana z pokonaniem własnych słabości i przełamywaniem osobistych barier w cross fitnessie jest bezcenna.

Do mocnych stron należy także zaliczyć:

  • różnorodność ćwiczeń i obciążeń, które wielopłaszczyznowo angażują poszczególne układy stawowo-mięśniowe,
  • intensywność przekłada się na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej,
  • szybkie tempo zwiększa ogólną wydolność organizmu i poprawia krążenie krwi,
  • rozwija mięśnie głębokie odpowiedzialne za poprawną stabilizację ciała,
  • możliwość zawarcia nowych znajomości, cross to bowiem zajęcia grupowe,
  • ćwiczenia są wykonywane pod czujnym okiem profesjonalnego instruktora, co zapewnia bezpieczeństwo i efektywność.

Zapraszamy na treningi fitness w Solvay Park. Dołącz do nas już dzisiaj i zacznij pracować nad swoim lepszym ja.