Dwie nowe stacje rowerowe Fitness Platinium i Wavelo

Wspólnie z firmą Wavelo, operatorem systemu rowerów w naszym mieście, otworzyliśmy dwie stacje: jedną przy klubie Fitness Platinium Bratysławska, drugą przy Fitness Platinium Al. Pokoju 16.  

Jak się okazuje, jesteśmy pierwszą w Polsce siecią klubów fitness, która zdecydowała się na taki krok. Wspólnie z Wavelo chcemy tworzyć ekologiczny trend transportowy, promować zdrowy tryb życia a przede wszystkim walczymy o czyste powietrze w Krakowie.

Liczby mówią same za siebie: tylko od początku lipca do końca września z rowerów Wavelo korzystano ponad 350 tysięcy razy. W ten sposób, w porównaniu do użytkowania samochodu osobowego, udało się zredukować emisję dwutlenku węgla o około 330 tysięcy kilogramów.

Fitness Platinium od dawna angażuje się w sprawy związane ze środowiskiem. Niepokoi nas również problem smogu w Krakowie, dlatego w zeszłym roku zorganizowaliśmy akcję Zdemaskuj Smog i przeprowadziliśmy pomiar jakości powietrza w naszych klubach. Teraz zachęcamy Was do tego, żebyście w okresie jesiennym przesiedli się na jednoślady.

Uwaga! Jako jedyny system miejskich wypożyczalni w Polsce, Wavelo będzie dostępne dla swoich użytkowników także zimą. Dołączcie do nas i przesiądźcie się na rowery!