Weź udział w konkurencji sportowej i pomóż Ukrainie

Weź udział w rywalizacji sportowej i pomóż razem z nami Ukrainie! 🇺🇦

Sprawdź się w wyciskaniu wielokrotnym sztangi leżąc, zawalcz o gadżety i nie tylko! A to wszystko w szczytnym celu!
🗓️ Kiedy: 21.03 (poniedziałek), start: 19:00
📍 Gdzie: Fitness Platinium Aleja Pokoju 16, strefa ELEIKO®

JAK DOŁĄCZYĆ? Wpłać co najmniej 20 zł na naszą zbiórkę i zgłoś swój udział w recepcji klubu. Konkurencja odbędzie się w dwóch kategoriach – kobiet i mężczyzn. Dla każdego uczestnika mamy niespodziankę!

📣 To doskonała okazja, by wziąć udział w rywalizacji, sprawdzić swój treningowy progres, a przy okazji zrobić coś dobrego.

 

REGULAMIN ZAWODÓW W WYCISKANIU WIELOKROTNYM SZTANGI LEŻĄC

 1. Zawody odbędą się w Fitness Platinium przy Alei Pokoju 16 w strefie ELEIKO® o godzinie 19:00.
 2. Ważenie zawodników odbędzie się bezpośrednio przed rozpoczęciem zawodów.
 3. Zawody odbywają się w dwóch kategoriach: kobiety OPEN i mężczyźni OPEN.
 4. W przypadku osób chcących wystartować bez wcześniejszego zapisu, ważenie odbędzie się bezpośrednio przed podejściem do boju.
 5. Zawodnik podejmuje próbę wyciśnięcia sztangi jak największą liczbę razy.
 6. Waga sztangi wynosi 50% masy ciała zawodnika, w oparciu o tabelę ciężarów
 7. Zawodnik wykonuje powtórzenia do momentu zatrzymania sztangi na klatce piersiowej lub po upłynięciu czasu przeznaczonego na próbę, tj. 5 minut.
 8. Strój – obowiązuje strój sportowy: koszulka odsłaniająca łokcie, spodenki lub spodnie oraz buty sportowe. Dozwolone są opaski na nadgarstki, pasy usztywniające oraz rękawiczki. Niedozwolone są kostiumy do wyciskania. Można używać magnezji.
 9. Pozycja – klasyczna z nogami wspartymi na podłodze, pośladki, głowa, barki nie mogą odrywać się od ławeczki, nie można zmieniać pozycji w trakcie boju. Można przemieszczać stopy na podłodze, jednak nie można odrywać ich od podłoża.
 10. Przebieg próby – zawodnik zdejmuje sztangę ze stojaków. Sędzia zawodów daje sygnał „Start”, po którym rozpoczyna się próba, trwająca maksymalnie pięć minut. Koniec próby zachodzi w momencie, gdy zawodnik nie jest w stanie wycisnąć sztangi z klatki piersiowej, odłoży sztangę na stojak lub minie czas przewidziany na próbę.
 11. Zaliczenie powtórzenia – sztanga po opuszczeniu musi zetknąć się z klatką piersiową, po wyciśnięciu ramiona muszą zostać wyprostowane w stawach łokciowych, musi być to wyraźnie zaakcentowane. Niezaliczenie powtórzenia zachodzi w momencie: niedotknięcia sztangą mostka, niepełnym wyproście w stawach łokciowych, po odbiciu sztangi od klatki piersiowej przy wyciśnięciu, przy dotknięciu jakiegokolwiek elementu ławki lub stojaka sztangą lub stopami, przy jakimkolwiek ruchu sztangi w dół w trakcie wyciśnięcia.
 12. Zawodnik może zatrzymywać sztangę w pozycji pełnego wyprostu łokci dowolną liczbę razy i dowolny czas. Zawodnik nie może zatrzymać sztangi na klatce piersiowej, ani odkładać jej na stojak.
 13. Zawody wygrywa zawodnik, który wyciśnie poprawnie sztangę największa liczbę razy.
 14. O liczbie zaliczonych powtórzeń decyduje sędzia powołany przez organizatora.
# #