Zajęcia grupowe – jak podkręcić efekty treningowe na siłowni

Kiedy decydujesz się na rozpoczęcie przygody z treningami, na pewno masz na uwadze konkretny cel – poprawę zdrowia, zbudowanie siły i wytrzymałości, a także kształtowanie sylwetki. To wszystko jest w zasięgu twojej ręki, szczególnie jeśli skorzystasz z możliwości, jakie dają zajęcia grupowe. Są one doskonałym sposobem na zwiększenie efektywności treningów na siłowni, niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną.

 

Zajęcia grupowe mają tę zaletę, że pozwalają dostosować intensywność ćwiczeń do indywidualnych możliwości każdego z uczestników. Dzięki temu, nawet jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z treningami, nie musisz obawiać się, że ćwiczenia będą dla ciebie zbyt trudne. Z drugiej strony, jeżeli jesteś już zaawansowany, możesz wybrać intensywność, która pozwoli ci na dalszy rozwój i osiąganie coraz lepszych wyników.

W Fitness Platnium oferujemy wiele różnych typów zajęć grupowych, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Oto kilka przykładów, które mogą cię zainteresować:

TRENING ROW 

Studio ROW to miejsce, gdzie trening grupowy nabiera zupełnie nowego wymiaru. Studio ROW w Fitness Platinium to specjalistyczna strefa przeznaczona dla tych, którzy chcą poprawić swoją wytrzymałość, zbudować siłę i ukształtować sylwetkę. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu ergometrów wioślarskich marki Technogym, mat, hantli o różnym ciężarze, rollerów, piłek typu slam ball oraz stepów.

ROW oferuje różnorodne treningi, w tym wytrzymałościowo-siłowe, z dużą ilością powtórzeń i obwodów, przeplatane interwałami wytrzymałościowymi z elementami budowania mocy z użyciem ergometru. Wiele z tych zajęć oparte jest o elementy rywalizacji, co jest doskonałą motywacją do dalszych wysiłków.

W Fitness Platinium odbywają się cztery rodzaje zajęć:

 • ROW SIŁA – z dużą ilością powtórzeń i obwodów, przeplatane interwałami wytrzymałościowymi z elementami budowania mocy z użyciem ergometru.
 • ROW WYTRZYMAŁOŚĆ – w dużej mierze oparte o elementy rywalizacji z naciskiem na budowanie wytrzymałości.
 • ROW WYTRZYMAŁOŚĆ INTERWAŁ – kształtują wytrzymałość beztlenową i pozwalają spalać tkankę tłuszczową na długo po zajęciach. Polegają na krótkich, intensywnych odcinkach pracy przeplatanych przerwą.
 • ROW CROSS – oparte o klasyczny WOD, interwały wytrzymałościowe na ergometrze z elementami treningu funkcjonalnego o wysokiej intensywności.

 

ZAJĘCIA SHAPER

SHAPER to unikalny program treningowy dostępny w Fitness Platinium. Jest to intensywny trening interwałowy HIIT, którego głównym celem jest poprawa wytrzymałości i kształtowanie sylwetki. Zajęcia oparte są na ćwiczeniach z użyciem bieżni, ławeczek i hantli. Specyficzną atmosferę tworzy sala wyposażona w panele kolorowego światła, dedykowana playlista i stały zespół instruktorów.

Treningi SHAPER są różnorodne i zorientowane na różne grupy mięśni. Dostępne są zajęcia skupiające się na górnych partiach ciała (Upper Body & ABS), dolnych partiach ciała (Lower Body & ABS) oraz na całym ciele (Full Body & ABS). Szczególnie intensywne są treningi Double Shot i Pride, które dostarczają wyjątkowo mocnego bodźca do wszystkich grup mięśniowych. To idealne propozycje dla osób szukających efektywnego i zróżnicowanego treningu na różnym poziomie zaawansowania.

 

LES MILLS BODYPUMP®

LES MILLS BODYPUMP® to międzynarodowo znany program treningowy, który stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących poprawić kondycję i wzmocnić mięśnie. Cechą charakterystyczną tych zajęć jest wykorzystanie sztangi oraz umiarkowanych ciężarów, przy dużej liczbie powtórzeń. W efekcie osoba ćwicząca spala tłuszcz, a jej mięśnie stają się silniejsze.

Zajęcia BODYPUMP® są uniwersalne i mogą uczestniczyć w nich osoby na różnym poziomie zaawansowania – zarówno te rozpoczynające trening na siłowni, jak i ci, którzy ćwiczą od dłuższego czasu. Co ciekawe, co każde 3 miesiące odbywa się zmiana choreografii i muzyki, dzięki czemu treningi zawsze są ciekawe. Ostatecznie, każdy uczestnik może samodzielnie dostosować ciężar i intensywność treningu do swoich preferencji, co zwiększa atrakcyjność tych zajęć.

 

GT Training

GT Training to grupowy program treningowy skoncentrowany na poprawie motoryki. Program ten jest starannie opracowany przez profesjonalnych instruktorów, składa się z 7 różnych treningów tworzących komplementarną całość. Wykorzystuje interwały, które stanowią wyzwanie i pozwalają na poprawę sprawności uczestników.

Podczas zajęć GT Training stosuje się różne narzędzia, takie jak Power Band, sztangi, stepy, boxy, kettle lub piłki. Każdy trening jest dokładnie testowany przed wprowadzeniem do programu, a wszystkie ćwiczenia są skalowane, aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność.

GT Training oferuje różnorodność w treningach, oferując specjalne programy skierowane na różne aspekty sprawności fizycznej:

 • GT Strength – skoncentrowany na wytrzymałości siłowej i hipertrofii.
 • GT Power – ukierunkowany na poprawę mocy eksplozywnej i reaktywnej.
 • GT Core – koncentruje się na stabilności obręczy biodrowej, barkowej oraz tułowia.
 • GT Compact – zwiększa wytrzymałość beztlenową, pozwalając na dłuższe treningi i lepsze wyniki.
 • GT WOD – trening kompilujący techniki z pozostałych programów, wprowadzając mięśnie w „terapię szokową”.
 • GT Mobility – skierowany na poprawę mobilności i elastyczności, zapobieganie kontuzjom.
 • GT Stretch – zestaw ćwiczeń rozciągających mięśnie, co przyspiesza regenerację i zwiększa odporność na urazy.

 

Podobnie jak w przypadku programu BODYPUMP®, GT Training jest dostosowany dla osób na różnym poziomie zaawansowania. Jest to świetna opcja dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z treningami siłowymi, a także dla tych, którzy chcą urozmaicić swój plan treningowy.

 

Tabata

Tabata to unikalna metoda treningowa, łącząca w sobie elementy ćwiczeń aerobowych z intensywnym treningiem interwałowym. Jej cel to równocześnie efektywne spalanie tkanki tłuszczowej i dotlenianie organizmu. Tabata to doskonały wybór dla tych, którzy chcą ulepszyć swoją sylwetkę i zwiększyć wydolność swojego ciała.

Dla kogo jest Tabata? Idealna dla tych, którzy regularnie ćwiczą i szukają nowych, odświeżających elementów do swojego planu treningowego. Tabata jest dynamiczna i skupia się na zmęczeniu ciała w krótkim czasie, stymulując jednocześnie metabolizm beztlenowy. W rezultacie, nawet spalając kalorie, możesz budować masę mięśniową i pracować nad swoją siłową i wytrzymałościową wydolnością. Ta forma treningu jest szczególnie odpowiednia dla osób na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym.

Tabata przynosi trzy główne korzyści: intensywne spalanie kalorii, poprawę wydolności tlenowej i beztlenowej, oraz ochronę i modelowanie tkanki mięśniowej, bez ryzyka jej nadmiernego rozwoju.

 

Butt Factory

Butt Factory w Fitness Platinium Solvay Park to rewolucyjna strefa fitness skupiona na treningu mięśni pośladkowych i dolnych partii ciała. Strefa oferuje różnorodne urządzenia do ćwiczeń, takie jak ławeczki wielofunkcyjne, mini bandy, power bandy, kettlebell, opaski na kostki i slidery.

Trening Butt Factory trwa 45 minut i składa się z segmentów cardio oraz ćwiczeń wzmacniających. Głównym celem jest poprawa wytrzymałości, budowanie siły i modelowanie sylwetki, z naciskiem na technikę i prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Program jest uniwersalny – dostosowany dla początkujących, jak i zaawansowanych uczestników.

Butt Factory proponuje trzy rodzaje treningów: Full Body Workout, Butt&Legs i Butt&Abs. Full Body Workout to interwałowy trening całego ciała, gdzie szczególny nacisk kładziony jest na uda i pośladki. Z kolei Butt&Legs skupia się na intensywnym wzmacnianiu dolnych partii ciała, a Butt&Abs na ćwiczeniach ukierunkowanych na pośladki, uda i mięśnie brzucha. Te programy treningowe, wykonane w Butt Factory, zapewniają piękne, jędrne i wyrzeźbione pośladki!

Bez względu na to, jakie są Twoje cele treningowe, zajęcia grupowe są doskonałym rozwiązaniem, które pozwoli Ci je osiągnąć. Wybierając taką formę aktywności, masz możliwość dopasowania ćwiczeń do swoich indywidualnych możliwości i preferencji, co przekłada się na lepsze efekty i większe zadowolenie z treningów.

Pamiętaj, że najważniejsza jest regularność i konsekwencja. Dzięki temu możesz osiągnąć swoje cele, a jednocześnie cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Zajęcia grupowe są nie tylko efektywne, ale również dają dużo radości i satysfakcji, co jest nieocenionym dodatkiem do wszelkich korzyści zdrowotnych. Bez względu na to, czy jesteś początkujący czy zaawansowany, zajęcia grupowe w siłowni to inwestycja w siebie, która na pewno się opłaci!

 

Zobacz również