Magazyn Fitness4Life

akt_f4l

Interesujesz się zdrowym stylem życia i chcesz być fit? Polecamy wydawany przez nasz klub Fitness Platinium magazyn na temat sportu, przeprowadzania zdrowej rozgrzewki, treningów cardio, budowania mięśni i dbania o swoje ciało! Znajdziesz tu wiele przydatnych informacji o zdrowiu i ćwiczeniu wielostawowym oraz unikaniu zakwasów i kontuzji, a także wywiady ze znanymi trenerami i dietetykami, przepisy na zdrowe i lekkie potrawy i wiele innych ciekawych artykułów. Bezpłatny elektroniczny magazyn możesz pobrać za pośrednictwem naszej strony internetowej. Zachęcamy do skorzystania i życzymy przyjemnej lektury.

Co warto wiedzieć o treningach fitness?

Nie od dzisiaj wiemy, że regularna aktywność fizyczna pomaga nie tylko osiągnąć i utrzymać wymarzoną sylwetkę, ale również może wpływać pozytywnie na nasze samopoczucie, również psychiczne. Dzieje się tak dzięki endorfinom, czyli tak zwanym hormonom szczęścia, które wytwarzane są podczas zdrowego wysiłku. W naszym magazynie klubu Platinium podpowiadamy, jak ćwiczyć, aby fitness był jak najbardziej efektywny, a oprócz tego przyjemny, bezpieczny i nie powodował bólu i zakwasów.

  • Po pierwsze trening, zarówno cardio, jak i siłowy, powinien być regularny, aby zaczął przynosić pożądane efekty. Tak naprawdę w celu utrzymania sylwetki wystarczą ćwiczenia wielostawowe na budowanie mięśni wykonywane dwa razy w tygodniu, jednak warto podejmować je zawsze w tym samym dniu i mniej więcej o tej samej godzinie.
  • Każdą aktywność fizyczną, zarówno na siłowni czy w klubie fitness, jak i w domu lub na świeżym powietrzu należy rozpocząć od rozgrzania całego ciała i przygotowania mięśni na wysiłek. Pozwoli to uniknąć wielu kontuzji i urazów. Polecane ćwiczenia na rozgrzewkę możesz znaleźć w internecie, w naszym magazynie lub zapytać o nie trenera.
  • Nie zapominaj o rozciąganiu na koniec treningu. Pomoże to zmniejszyć bolesność odczuwaną zwykle na następny dzień i zdrowo budować mięśnie.

Oprócz tego podczas wielostawowej aktywności fizycznej należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Na siłownię zawsze zabieraj ze sobą wodę, najlepiej niegazowaną. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z wygodnych wielorazowych butelek filtrujących.

Ciekawe fit przepisy

W magazynie klubu Fitness Platinium przeczytasz nie tylko informacje dotyczące sportu, treningów i wielostawowych ćwiczeń cardio, czy zdrowej rozgrzewki oraz chronienia się przed zakwasami i kontuzjami, ale również artykuły dotyczące zdrowia oraz odżywiania. Z nami przekonasz się, że fit dieta nie musi być nudna ani męcząca! Nasi eksperci pokazują, jakie mikro i makroelementy znajdują się w różnych produktach spożywczych oraz jak łączyć je ze sobą, żeby potrawy były lekkostrawne i dostarczały organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Podpowiadamy również, jak wspomóc odchudzanie oraz budowanie mięśni nie tylko treningami, ale również odpowiednio dopasowaną dietą. Sprawdź nasze wyjątkowe przepisy!

Specjalne wydanie magazynu Fitness Platinium na 10-lecie klubu

Teraz w Twoje ręce oddajemy specjalne wydanie magazynu Fitness4Life, a w nim jeszcze więcej ciekawych informacji na temat diety, urody, sportu i wielostawowych ćwiczeń na rozgrzewkę i budowanie mięśni, treningów cardio, unikania zakwasów i kontuzji oraz zdrowego stylu życia! To wyjątkowe wydanie z okazji 10-lecia klubów Fitness Platinium. W środku znajdziesz wywiady z ulubionymi instruktorami i trenerami: Alą Ożóg, Magdą Zając, Asią Kucią-Sikorą, Davidem Kagize, Michałem Dziwiną, Konradem Królem, Przemkiem Widyną oraz Konradem Grycko. Nie zabrakło też dawki przydatnej wiedzy o treningu na siłowni. Dowiesz się także, jak powinna wyglądać dieta w okresie jesienno-zimowym. Jak zwykle podpowiadamy, co jeść, by czuć się dobrze, oraz o dostarczenie jakich składników szczególnie warto zadbać, kiedy dociera do nas mniej światła słonecznego. Przeprowadzimy cię również przez przegląd najpopularniejszych zajęć fitness, takich jak ABT, TRX, TBC + STEP, Energy Jump, Zumba i wiele więcej.

Sprawdź, co jeszcze przygotowaliśmy! Wersję elektroniczną magazynu znajdziesz pod >> tym linkiem. <<

Życzymy przyjemnej lektury!