Fizjoterapia sportowa KFZ

Szukasz sposobu na poprawę kondycji swojego organizmu, odciążenie stawów lub pozbycie się nabytej wcześniej kontuzji? Krakowska Fabryka Zdrowia to centrum skutecznej fizjoterapii i osteopatii. Zajmuje się przede wszystkim kompleksową rehabilitacją urazów sportowych z wykorzystaniem profesjonalnych rollerów, masażerów i przyrządów do rehabilitacji. Jeśli zmagasz się z bólem stawów lub kręgosłupa, dyskopatią, sztywnością mięśni czy innymi dolegliwościami, które przeszkadzają Ci w treningu i negatywnie wpływają na Twoją sprawność fizyczną, KFZ może mieć dla Ciebie rozwiązanie.

Czym się zajmuje się KFZ?

Jeśli w codziennej aktywności przeszkadzają Ci skutki urazu lub inne dolegliwości bólowe, jesteś we właściwym miejscu. W leczeniu kontuzji sportowych skuteczna jest profesjonalna rehabilitacja w Krakowie. Specjaliści KFZ pomogą Ci dobrać odpowiednie ćwiczenia wielostawowe i ułożyć dostosowany do Ciebie plan treningowy. Oprócz tego możesz skorzystać z masażu fizjoterapeutycznego rollerami, który wspomaga szybszą regenerację mięśni i stawów po kontuzji, a także wyeliminować takie problemy, jak na przykład dyskopatia. Czym dokładnie zajmuje się KFZ – centrum fizjoterapii w Krakowie?

  • Analizuje wzorce ruchowe i szuka, gdzie jest biomechaniczne zaburzenie
  • Prowadzi kompleksową rehabilitację urazów sportowych
  • Rehabilituje stany przed i pooperacyjne
  • Szuka przyczyn bólu i stara się w najszybszy możliwy sposób go zniwelować w oparciu o anatomię, fizjologię, biomechanikę
  • Modyfikuje i dostosowuje ćwiczenia siłowe do aktualnych możliwości ruchowych trenującego

Jeśli którykolwiek z wymienionych problemów dotyczy Ciebie, umów się na wizytę w KFZ. Konsultacja pomoże pozbyć się bólu i wrócić do pełnej sprawności fizycznej poprzez odpowiednio dobrane do Twoich potrzeb i możliwości ćwiczenia, które możesz wykonać w domu, a także masaże rollerami i zabiegi.

Diagnoza i leczenie kontuzji oraz urazów sportowych

Prowadzisz aktywny tryb życia lub regularnie uprawiasz sport? Po treningu lub w trakcie może wystąpić ból, który nie kojarzy nam się ze zdrowym zmęczeniem. Jeśli podczas wykonywania ćwiczeń w domu lub na siłowni odczuwasz takie dolegliwości, jak:

  • ból w stawach, na przykład skokowym lub kolanowym,
  • dyskopatia, sztywność kręgosłupa lub ból któregokolwiek jego odcinka,
  • słabość lub bolesność mięśni,

a oprócz tego objawy te nie mijają jeszcze przez wiele godzin po zakończeniu treningu, jest to znak, że warto skonsultować się ze specjalistą. Tutaj wkracza fizjoterapeuta w Krakowie, który skutecznie diagnozuje i leczy urazy sportowe w oparciu o wiedzę i praktykę zdobytą na wielu kursach i szkoleniach. W gabinecie fizjoterapeutycznym wykorzystuje się różne techniki leczenia, takie jak na przykład masaże, również z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, jak na przykład rollery, terapia laserem leczniczym czy ultradźwiękami, a także stabilizowanie uszkodzonego miejsca przy pomocy taśm lub ortez. Ponieważ skutki dyskopatii i innych kontuzji mogą utrzymywać się przez długi czas, warto wspomóc ich zwalczanie odpowiednio dobranymi ćwiczeniami wielostawowymi, które aktywizują mięśnie i stawy do szybszej regeneracji, wzmacniają je i mogą przyczyniać się do zapobiegania powstawaniu kolejnych urazów. Plan treningowy, periodyzacja – tym zajmuje się trener. Możesz umówić się na indywidualne spotkanie w celu zaplanowania treningu dla siebie w jednym z naszych klubów fitness w Krakowie.

Gabinet fizjoterapii w Twoim mieście

Nasze kluby Fitness Platinium znajdują się w czterech miastach w Polsce. Gabinet fizjoterapii sportowej KFZ jest dostępny przy klubach

  • Fitness Platinium Bratysławska 4
  • Fitness Platinium Aleja Pokoju 16

Zapraszamy do skorzystania z pomocy specjalisty, jeśli odczuwasz jakikolwiek dyskomfort lub ból w trakcie treningu sportowego lub podczas wykonywania prostych ćwiczeń porannych w domu. Do fizjoterapeuty należy bezzwłocznie udać się przede wszystkim wtedy, kiedy skutki kontuzji są odczuwalne nie tylko podczas uprawiania sportu, ale także przy wykonywaniu codziennych czynności. Wskazaniem jest również ból i sztywność kręgosłupa oraz dyskopatia. Eksperci KFZ pomogą Ci pozbyć się uciążliwych objawów. W pracy wykorzystują profesjonalny sprzęt terapeutyczny, taki jak leczniczy laser, rollery i inne przyrządy do masażu i tym podobne. Polecamy także umówić się na indywidualne spotkanie z osobistym trenerem, który pomoże Ci ułożyć dostosowany do Twoich możliwości plan treningowy oraz dobierze odpowiednie ćwiczenia wielostawowe. Z tej możliwości możesz skorzystać w dowolnym klubie Fitness Platinium.

Zapraszamy!
Dane kontaktowe:
www.reha-kfz.pl
tel. do zapisów: 692 451 670

logo-jpg