EMS - trening w 20 minut!

Efektywny trening grupowy w 20 minut? Tak to możliwe! Wypróbuj Studio EMS – nowy rodzaj treningu!

CO TO JEST TRENING EMS?

Trening, który pobudza do pracy mięśnie poprzez ich elektrostymulację. Wykonujesz ćwiczenia funkcjonalne i siłowe, a dzięki impulsom elektrycznym twoje mięśnie pracują intensywniej. Ćwiczysz przez 20 minut w grupie maksymalnie 4-osobowej.

W Fitness Platinium Cystersów 26 do wyboru masz 2 rodzaje treningu:

1. CARDIO – ćwiczenia wytrzymałościowe, których głównym celem jest poprawa wydolności serca. Wspomagamy układ krążenia oraz dbamy o dotlenienie całego organizmu. Trening przeznaczony dla osób dążących do zgrabnej sylwetki. Wykonując ten rodzaj treningu systematycznie, tj. 2-3 razy w tygodniu, jesteś w stanie uzyskać oczekiwane efekty w stosunkowo szybkim tempie.

2. SIŁA – skuteczny sposób na zbudowanie i wzmocnienie mięśni brzucha, pośladków, ud oraz zarysu górnych partii ciała w tym barków i ramion. Trening jest dedykowany zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Pamiętaj, że trening nie zastąpi ci treningu na siłowni, ale może być jego doskonałym uzupełnieniem!

ILE TRWA TRENING EMS

Na wizytę w klubie przeznacz około 1 godzinę. Dlaczego? Sam trening trwa 20 minut, ale zarezerwuj sobie nieco więcej czasu. Musimy dobrać Ci odpowiedni strój, przeprowadzić z Tobą wywiad, a także skonsultować trening z trenerem. WAŻNE: Aby wziąć udział w zajęciach – musisz mieć specjalną bieliznę.

CO ZYSKUJESZ?

Budujesz siłę, poprawiasz kondycję i przyczyniasz się do redukcji tkanki tłuszczowej! Nie obciążasz przy tym stawów ani kręgosłupa. To bezpieczny trening, który zawojował świat!

ILE TO KOSZTUJE?

Szczegółowy cennik znajdziesz tutaj.

FAQ – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

NA CZYM POLEGA TRENING EMS?

Na pobudzeniu mięśni szkieletowych za pomocą impulsów prądu – stałego i zmiennego. Impuls ten pochodzi z jednostki sterującej oraz jest przekazywany do poszczególnych elektrod znajdujących się w kombinezonie, dzięki temu trener może na bieżąco kontrolować pracę mięśni osoby ćwiczącej.

Trening EMS umożliwia pracę nad kilkoma partiami mięśniowymi jednocześnie, co znacznie skraca czas ćwiczeń i przyspiesza pożądane efekty. Jest intensywny, lecz dostosowany do możliwości ćwiczących.

ILE RAZY W TYGODNIU ĆWICZYĆ?

Optymalny będzie trening 1-2 razy w tygodniu, w zależności od prowadzonego trybu życia i dodatkowych aktywności.

CZY TRENING EMS JEST BOLESNY?

Nie, wręcz przeciwnie. Trening EMS należy do przyjemnych i całkowicie bezpiecznych metod treningowych. Jest intensywny i angażuje jednocześnie wiele grup mięśniowych do pracy, ale nie powoduje dyskomfortu. Odczucia na skórze są porównywane do lekkiego mrowienia.

DLA KOGO JEST TRENING EMS?

 • Chcesz mieć piękne i zdrowe ciało, ale brakuje Ci czasu na treningi
 • Jesteś młodą mamą i chcesz szybko zregenerować się po porodzie
 • Problemy zdrowotne nie pozwalają Ci chodzić na zwykły fitness
 • Jesteś sportowcem i dążysz do zwiększenia efektywności swoich treningów i osiągania coraz lepszych wyników
 • Jesteś po 50 roku życia i chcesz jak najdłużej zachować zdrowe ciało i dobre samopoczucie.

JAKIE EFEKTY MOŻNA OSIĄGNĄĆ Z TRENINGEM EMS?

 • zgubić zbędne kilogramy
 • ujędrnić skórę i pozbyć się cellulitu
 • wzmocnić mięśnie
 • wrócić do formy po kontuzji
 • pozbyć się bólu pleców

CZY SĄ JAKIEŚ PRZECIWWSKAZANIA DO TRENINGU EMS?

Treningu EMS nie zaleca się osobom z:

 • cukrzycą,
 • chorobami serca i z rozrusznikiem,
 • miażdżycą,
 • chorobą nowotworową,
 • chorobami układu nerwowego,
 • gorączką,
 • stanami zapalnymi, zakażeniami wirusowymi i bakteryjnymi,
 • zaburzeniami krzepnięcia krwi,
 • kobietom w ciąży.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO TRENINGU?

Obowiązkowo zabierz ze sobą specjalny strój do trenowania (koszulka i leginsy) oraz dobry nastrój i energię. O resztę zadbają nasi trenerzy 🙂

UWAGA: Specjalny strój możesz także zakupić w recepcji klubu.

ILE TRWA JEDEN TRENING?

Trening właściwy trwa tylko 20 minut

CZY OSOBA NIEPEŁNOLETNIA MOŻE TRENOWAĆ?

Tak, od 16 roku życia wyłącznie za pisemną zgodą rodzica bądź opiekuna prawnego. Oświadczenie rodzica możesz pobrać TUTAJ.

CZY TRENING EMS POMOŻE W LECZENIU KONTUZJI?

Jak najbardziej. Trening EMS jest często wykorzystywany w fizjoterapii u pacjentów po urazach i wypadkach. Nie obciąża stawów, dzięki czemu można szybciej wrócić do formy. Dodatkowo wzmacnia mięśnie głębokie (posturalne) odpowiedzialne za stabilizację sylwetki. Złagodzi bóle pleców, poprawiając skutecznie komfort życia codziennego.

CZY TRENING EMS POMAGA W REDUKCJI CELLULITU?

Tak, podczas treningu dochodzi do zwiększenia ukrwienia tkanki mięśniowej i łącznej. Dzięki odpowiedniemu programowi treningowemu można skupić się na problematycznych strefach ciała np. brzuch/biodra/uda. Zostaje przyśpieszona przemiana materii i przepływ limfy w organizmie. Skóra wyraźnie jest bardziej napięta i wygładzona.

CZY MOŻNA TRENOWAĆ PODCZAS CIĄŻY?

Elektrostymulacja w okresie ciąży jest zakazana.

CZY EMS POMOŻE MI WRÓCIĆ DO FORMY PO CIĄŻY?

Tak. Treningi można zacząć po 6 tygodniu od porodu, zalecana jest wcześniejsza konsultacja z ginekologiem. Specjalnie dobrane zestawy ćwiczeń doskonale wzmacniają mięśnie brzucha oraz mięśnie dna miednicy. Ćwiczenia zredukują póle pleców, poprawią samopoczucie i zneutralizują stres.