Stretching – sposób na elastyczne mięśnie i smuklejszą sylwetkę

Data dodania: 2023-03-05

Na czym polega Stretching? W ramach zajęć wykonywane są ćwiczenia rozciągające, poprawiające elastyczność mięśni oraz zwiększające zakres ruchu w stawach, a także sprzyjające utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Ponadto, trening ten poprawia koordynację ruchową i giętkość, a także zmniejsza napięcie mięśni wywołane stresem. Dzięki spokojnemu rytmowi połączonemu z miarowym oddychaniem Stretching jest doskonałym sposobem na odprężenie.

Zastanawiasz się, czy to trening dla Ciebie? Przyjdź i przekonaj się!

DLA KOGO JEST TRENING STRETCHING?

To idealny trening grupowy dla osób, które rozpoczynają trening na siłowni, a także dla każdego, kto ćwiczy od dłuższego czasu i chce urozmaicić swój plan treningowy. Ćwiczenia redukują stres i pozwalają pozbyć się napięć mięśniowych.

Trening nie jest dynamiczny, ale cechuje go duża precyzyjność. Podczas wykonywania ćwiczeń skupiamy się na technice i prawidłowej postawie. Zajęcia są idealne dla wszystkich tych, którzy spędzają za biurkiem długie godziny, jak i dla osób często uczestniczących w treningach wzmacniających.

DLACZEGO WARTO SIĘ ROZCIĄGAĆ?

Rozciąganie jest najbardziej naturalnym sposobem na poprawę postawy ciała. Wpływa również na poszerzenie zakresu ruchów. Nienaganna sylwetka nie tylko zwiększa pewność siebie, ale przede wszystkim uwalnia twoje ciało od bólu. Najważniejszą zaletą jest jednak fakt, że stretching zwiększa przepływ krwi i usprawnia dostarczanie substancji odżywczych do mięśni. Dobre krążenie jest zbawienne przy walce z bólem!

Ważne jest także to, że rozciąganie to przerwa w codziennej gonitwie. Przez kilkanaście minut skupiasz się wyłącznie na prawidłowym oddechu i relaksie, dotleniając w ten sposób organizm. Dzięki temu znacznie lepiej radzisz sobie z regeneracją po treningu. Co więcej, w ten sposób skutecznie walczysz ze stresem. Zwróć uwagę, że w trudnych sytuacjach twoje ciało reaguje równie silnie, co umysł. Zdarza ci się z pewnością zaciskać szczękę czy podnosić ramiona. Na szczęście coraz częściej zwraca się uwagę na korelację między ciałem a psychiką.

Dzięki rozciąganiu zwiększa się twoja świadomość ciała. Co więcej, to prawdziwy relaks i chwila odpoczynku. Decydując się na stretching, cieszysz się znacznie lepszym samopoczuciem i uspokajasz umysł.

GDZIE ODBYWA SIĘ TRENING STRETCHING W FITNESS PLATINIUM?

Treningi Stretching znajdziesz w grafiku zajęć aż dziewięciu klubów Fitness Platinium. Wybierz swój najbliższy klub, aby dowiedzieć się, kiedy odbywają się zajęcia.

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA ZAJĘCIA?

Na zajęcia fitness, w tym także Stretching obowiązują zapisy w Panelu Klienta lub w kiosku multimedialnym w klubie.

Jeśli posiadasz karnet do Fitness Platinium lub pakiet Medicover Sport – możesz wziąć udział w wybranych przez siebie zajęciach.

Pierwszy raz
w Fitness Platinium?

Zobacz poradnik przygotowany dla nowych klientów!

Dowiedz się więcej

Klauzula informacyjna – dane osobowe - zobacz

Dołącz do nas

© Copyright 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: