Trenuj sporty walki – mma, boks, kickboxing, zapasy

Data dodania: 2023-03-05


Trening na siłowni oraz sporty walki jak najbardziej mogą iść ze sobą w parze. Wysiłek oporowy zwiększy siłę i poprawi ogólną sprawność organizmu. Z kolei ruchy inspirowane tymi wprost z ringu możesz z powodzeniem wykorzystywać jako powtórzenia w ćwiczeniach ogólnorozwojowych.

W Fitness Platinium Bratysławska odbywają się treningi:

  • kickboxing
  • MMA
  • boks
  • zapasy

Zastanawiasz się, czy to trening dla Ciebie? Przyjdź i przekonaj się!

NA CZYM POLEGA TRENING MMA?

Zajęcia MMA to bardzo zróżnicowane ćwiczenia włączające wszystkie cechy motoryczne oraz wybrane elementy gimnastyki i akrobatyki, a do tego oczywiście naukę konkretnych sztuk walki. Właściwie przeprowadzony trening MMA cechuje się dużym wydatkiem energetycznym. Zazwyczaj spala się od 700 do 1000 kcal w ciągu godziny zajęć!

Już po pierwszym treningu poczujesz mięśnie, o których wcześniej nie miałeś pojęcia. W trakcie treningu zaangażowane są wszystkie partie mięśniowe.  Nogi i ręce będą bardziej ze sobą zsynchronizowane (nauczanie poruszania się w walce, pozycji walki, techniki uderzania i zadawania kopnięć).

Wzrośnie Twoja siła dynamiczna (nauczanie obalenia, wykluczania), wytrzymałość i elastyczność (technika walki i zadania w parterze). Ciało stanie się naturalnym pancerzem. Mięśnie, którymi obudowany jest kręgosłup będą nie tylko mocniejsze, ale także bardziej elastyczne.

JAK WYGLĄDA KICKBOXING?

Kickboxing to sport, dzięki któremu poza zadawaniem ciosów bokserskich nauczysz się dobrze kopać. Treningi dodadzą Ci dużo siły i zwinności.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SIĘ NA BOKS?

Boks to sztuka walki, która uczy prawidłowej techniki wyprowadzania ciosów, stosowania uników i bloków oraz naukę prawidłowej postawy i poruszania się.

Podczas zajęć nauczysz się techniki walki, poprawisz wytrzymałość, siłę oraz szybkość. Przygodę z boksem rozpoczyna się od nauki utrzymania prawidłowej postawy, sposobu poruszania się, a także wyprowadzania ciosów. Po opanowaniu podstaw przechodzi się do znacznie bardziej wymagających treningów, podczas których rozwija się umiejętności walki i wypracowuje się swój własny styl.

CO DAJĄ SPORTY WALKI?

Już po pierwszych kilku tygodniach będziesz mógł zaobserwować zmiany w organizmie – staniesz się zwinniejszy i bardziej elastyczny.  Dzięki trenowaniu wielu cech motorycznych oraz wszystkich partii mięśniowych, ciało nabiera kształtów, pojawiają się mięśnie, a tkanka tłuszczowa się redukuje. Stanie na głowie, rękach, wszelakie przerzuty, przewroty i inne elementy sprawnościowe okażą się po pewnym czasie proste, a ich wykonywanie przyjemne.

GDZIE ZNAJDĘ STREFĘ SZTUK WALKI W FITNESS PLATINIUM?

Grupowe zajęcia mma, kickboxing, boksu i zapasy odbywają się w strefie sztuk walki w Fitness Platinium Bratysławska 4 XXL.

Strefa wyposażona jest w maty i worki bokserskie.

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA ZAJĘCIA?

Na zajęcia fitness, w tym także trening sportów walki obowiązują zapisy w Panelu Klienta lub w kiosku multimedialnym w klubie.

Jeśli posiadasz karnet do Fitness Platinium lub pakiet Medicover Sport – możesz wziąć udział w wybranych przez siebie zajęciach.

Pierwszy raz
w Fitness Platinium?

Zobacz poradnik przygotowany dla nowych klientów!

Dowiedz się więcej

Klauzula informacyjna – dane osobowe - zobacz

Dołącz do nas

© Copyright 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: