10 fitnessowych aplikacji na smartfona, które warto mieć

Data dodania: 2017-07-14

Z dnia na dzień pojawia się coraz więcej aplikacji, które mają pomagać w pracy nad sylwetką. Zliczają spożyte kalorie, wspierają planowanie posiłków, a nawet układanie planów treningowych. Wiele z nich wzbogaconych jest o filmiki i komentarze trenerów, którzy pokazują, jak prawidłowo wykonywać poszczególne ćwiczenia.

Sporym ułatwieniem – szczególnie w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają pracę nad sylwetką – mogą być różnego rodzaju aplikacje dostępne na smartfona. Niezależnie od tego, czy mamy smartfona z Androidem, czy iOS-em, znajdziemy ich całe mnóstwo. Poniżej dziesięć “apek”, które według nas zasługują na uwagę.

Popularne aplikacje fitnesowe

MyFitnessPal

najpopularniejszy kalkulator dietetyczny. W swojej bazie zawiera aż 6 milionów produktów ze wszystkich stron świata. Jest wzbogacony o skaner kodów kreskowych, co pozwala na jeszcze szybsze przemieszczanie się między produktami. Jako jedyny na rynku pozwala na jednoczesne dodawanie kilku pozycji, a nawet zapisywanie całych posiłków, do których zawsze można wrócić.

Fitatu

alternatywa dla MyFitnessPal. Aplikacja, dzięki której w prosty sposób możesz śledzić swoją dietę. Zawiera informacje o produktach dostępnych nie tylko w polskich sklepach, ale również restauracjach. Do każdego z nich przygotowane są przepisy z wyodrębnionymi składnikami, dzięki czemu wiele dań będziesz mógł przygotować samodzielnie. Fitatu dostosowuje się do twoich potrzeb – informuje o aktualnym zapotrzebowaniu kalorycznym, wyliczonym na podstawie obwodów, dziennej aktywności fizycznej i obranego celu.

Calorie Counter

jeszcze jedna alternatywa dla MyFitnessPal, doskonała dla osób, które motywuje wsparcie innych. Aplikacja jako jedna z nielicznych wprowadza elementy społecznościowe – użytkownicy mogą dzielić się przebiegiem i efektami swojej diety. Poza tym umożliwia kontrolowanie składników odżywczych, które dostarczamy do organizmu, poziomu jego nawodnienia czy wpływu kalorii na przebieg diety.

Strong Workout Tracker

jedna z najpopularniejszych aplikacji pomagających w planowaniu i rejestrowaniu treningów. Pomoże ci osiągnąć cel bez względu na to, czy dążysz do poprawy siły, kondycji czy zdrowia. Możesz wybierać pomiędzy szeregiem ćwiczeń cardio i na przyrost mięśni, a także dodawać swoje własne. Dzięki prowadzonym statystykom szybko zauważysz swoje postępy, a także poznasz maksymalne obciążenie i idealną liczbę powtórzeń.

Lifesum

aplikacja w całości poświęcona śledzeniu nawyków zdrowotnych (zarówno tych właściwych, jak i nieprawidłowych). Dzięki niej nauczysz się wybierać posiłki dla siebie i bliskich, a także ustalać odpowiednie porcje. Program pomoże ci schudnąć, nabrać masy ciała albo po prostu zadbać o własne zdrowie. Pozwoli śledzić wszystkie przemiany zachodzące w twoim ciele poprzez notowanie spożytych posiłków oraz podejmowanej aktywności fizycznej.

Seven

Propozycja dla osób mających problemy z czasem (delegacja, weekendowy wyjazd) oraz dla tych, które po treningu na siłowni chciałyby jeszcze poruszać się chwilę w domu czy biurze. Seven wymaga od ciebie zaledwie siedmiu minut. Proponowany przez jej twórców trening możesz wykonać praktycznie wszędzie.

Quick 4 Minute Workout

Kolejna aplikacja, która pomoże w sytuacji, gdy akurat nie możesz pójść na siłownię/do klubu fitness. Wystarczą cztery minuty na wykonanie ośmiu wszechstronnych ćwiczeń inspirowanych Tabatą (każde po 20 sekund plus 10 sekund przerwy pomiędzy nimi). W ten sposób nie zastąpisz (ponad) godzinnego treningu, ale nie pozwolisz swojemu ciału zapomnieć, jak się ćwiczy.

FitStar Yoga

Joga jest świetnym uzupełnieniem treningów w klubie fitness. Pozwala rozciągnąć ciało, wysmuklić je czy wyciszyć się. Dzięki tej aplikacji możesz oddać się zajęciom jogi w dowolnej chwili. To ty decydujesz o czasie trwania i intensywności ćwiczeń. Dzięki aplikacji w bardzo ciekawy sposób urozmaicisz swój standardowy plan treningowy.

Eat Fit

Program stanowi jeden z największych zbiorów diet „na każdą kieszeń”. Przy pomocy mobilnego trenera żywienia wybierz tę odpowiednią dla siebie. Zespół dietetyków przygotował dla ciebie obszerną bazę zbilansowanych posiłków, dzięki którym z pewnością nie będziesz narzekał już więcej na monotonię w kuchni. Wystarczy zainstalowany w smartfonie Eat Fit, trochę czasu i chęci!

DietMap

Aplikacja, dzięki której swój plan żywieniowy będziesz mieć zawsze pod ręką. W ramach programu przygotowana zostanie dla ciebie indywidualna dieta. Otrzymasz w niej też możliwość kompleksowego zarządzania swoim planem żywieniowym. DietMap wytrąci ci z ręki wymówki o „przegapionych posiłkach” czy dietetycznych grzeszkach. Na bieżąco będzie cię informował o godzinach spożywania posiłków i zwróci uwagę na popełniane przez ciebie błędy.

Pierwszy raz
w Fitness Platinium?

Zobacz poradnik przygotowany dla nowych klientów!

Dowiedz się więcej

Klauzula informacyjna – dane osobowe - zobacz

Dołącz do nas

© Copyright 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: