Blog

Regularna aktywność fizyczna, zarówno w domu czy na świeżym powietrzu, jak i na siłowni czy w klubie fitness potrafi pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie, a do tego wspomaga proces odchudzania i pozwala osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Na naszym blogu dowiesz się wszystkiego, co warto wiedzieć na temat ćwiczeń na rozgrzewkę czy przyrost masy mięśniowej i zdrowego treningu cardio oraz unikania zakwasów i kontuzji, a także poznasz smaczne fit przepisy, przeczytasz artykuły na temat higieny snu i wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się z wyjątkową ofertą naszego klubu!

Jak zacząć trening fitness?

Chcesz rozpocząć regularny trening, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? W naszym klubie fitness możesz skorzystać z przyrządów takich jak wolne ciężary, które wspomagają budowanie masy mięśniowej, jak i sprzętu do ćwiczeń cardio, jak na przykład bieżnie czy rowerki. Możesz także wziąć udział w zajęciach grupowych. Mamy możliwość umówienia się na indywidualne spotkanie z trenerem, który pomoże Ci ułożyć dostosowany do Twoich potrzeb plan treningowy i wskaże aktywność, którą możesz bezpiecznie podejmować samodzielnie w domu.

Swoją przygodę z regularnymi ćwiczeniami warto zacząć od określenia celu treningu. Może to być chęć poprawienia swojej sylwetki, rozbudowa masy mięśniowej oraz szybsze spalanie tłuszczu, a także wzmocnienie stawów czy kręgosłupa. Zależnie od celu dobiera się różne rodzaje ćwiczeń na rozgrzewkę cardio, a także inne do zasadniczego wysiłku na wszystkie partie ciała. Dzięki indywidualnemu podejściu do codziennego fitnessu stanie się on dla Ciebie przyjemny i efektywny.

Samodzielny trening fitness w domu

Wizyty w klubie fitness najlepiej jest uzupełnić nawet krótkim, ale regularnym samodzielnym treningiem w domu. Aby jednak był on bezpieczny i przynosił zamierzone efekty, warto pamiętać, że ćwiczenia należy rozpocząć od solidnej rozgrzewki, dzięki której ciało będzie przygotowane do podjęcia wysiłku, a przyrost masy mięśniowej nastąpi prawidłowo. Dobre przygotowanie pozwala również uniknąć kontuzji i przeciążenia stawów. Na koniec nie zapomnij o rozciąganiu całego ciała, aby nie powstały bolesne zakwasy.