Kalistenika i LES MILLS BODYPUMP®: Efektywne treningi siłowe dla formy i sylwetki

Data dodania: 2023-07-01

Kalistenika i LES MILLS BODYPUMP® to dwa podejścia do treningu siłowego, które mogą przynieść wiele korzyści Twojej formie i sylwetce. Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą fitnessu, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z siłownią, obie metody są efektywnymi środkami do osiągnięcia celów. Poznaj teraz kilka powodów, dla których warto włączyć je do planu treningowego?

Kalistenika i LES MILLS BODYPUMP® — buduj siłę i wytrzymałość i wyrzeźb sylwetkę

Kalistenika, korzeniami sięgająca starożytnej Grecji, koncentruje się na treningu z wykorzystaniem własnej masy ciała. Wykorzystując ćwiczenia takie jak najróżniejsze odmiany przysiadów, pompek czy podciągań pozwala na budowanie siły, wytrzymałości i elastyczności. Z kolei LES MILLS BODYPUMP® to popularny program treningowy, który łączy aerobik z treningiem siłowym. Uczestnicy pracują z hantlami i sztangami, spalając duże ilości kalorii, jednocześnie wzmacniając i rzeźbiąc sylwetkę. Obie metody mają swoje unikalne zalety, a ich połączenie może przynieść zaskakująco dobre rezultaty.

Doskonały sposób na budowanie siły

Opisywane systemy treningowe stanowią doskonały sposób na budowanie siły. Kalistenika wykorzystuje masę ciała jako opór, co pozwala na jej rozwój w sposób naturalny i zbalansowany. Treningi skupiają się na wielu grupach mięśniowych jednocześnie, co zapewnia harmonijny, proporcjonalny rozwój. Z drugiej strony, LES MILLS BODYPUMP® koncentruje się na ćwiczeniach z użyciem hantli i sztang, co daje możliwość precyzyjnego dostosowania obciążenia do indywidualnych potrzeb i angażowania partii, które są naturalnie słabsze, a tym samym wymagają więcej pracy.

Poprawa wytrzymałości i kondycji

Połączenie obu programów pozwala na poprawę wytrzymałości i kondycji. W przypadku kalisteniki jest to zasługa wysokiej intensywności ćwiczeń przekładającej się na zwiększenie tlenowej wydolności organizmu. Z kolei, LES MILLS BODYPUMP® wykorzystuje ćwiczenia interwałowe, które są niezwykle efektywne w kontekście poprawy wydolności sercowo-naczyniowej. Takie zalety sprawiają, że trening wykorzystujący obie metody wzmocni ciało nie tylko pod kątem aspektów siłowych lecz także wydolnościowych.

Wyrzeźbienie sylwetki

Kalistenika i LES MILLS BODYPUMP® będą także znakomitym rozwiązaniem dla osób pragnących wyrzeźbić sylwetkę. Pierwsza z metod pomaga wypracować silne, zarysowane mięśnie, podczas gdy druga, poprzez skupienie się na treningu całego ciała, ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej, a następnie utrzymanie jej niskiego poziomu, a tym samym widocznie bardziej muskularnej sylwetki.

Ćwicz, kiedy chcesz, jak lubisz

Warto wspomnieć także o uniwersalnym charakterze programów. Kalistenika nie wymaga specjalistycznego sprzętu, można ją uprawiać niemal wszędzie – w parku, na placu zabaw, a nawet w domu. W tym kontekście na wyróżnienie zasługują publicznie dostępne przez cały rok za darmo specjalne place zaprojektowane do kalisteniki na wolnym powietrzu. Natomiast LES MILLS BODYPUMP® jest niezwykle elastyczny w obszarze doboru obciążenia, co pozwala dostosować trening do indywidualnych potrzeb i celów. Przebywając na siłowni, możesz korzystać z dostępnego wyposażenia lub dokupować sprzęt do treningu domowego we własnym tempie.

Dobra forma to dobre samopoczucie

Obie formy treningu — kalistenika i LES MILLS BODYPUMP® — mają także korzystny wpływ na dobre samopoczucie. Regularne ćwiczenia fizyczne pomagają w zwalczaniu stresu i poprawiają nastrój. Ponadto koncentracja na ciele, jego każdym ruchu i oddechu, stanowi formę medytacji, co może dodatkowo pomagać oczyścić i uspokoić umysł. Do tego dochodzą większa pewność siebie i lepsza samoocena poprzez poprawę wyglądu i kondycji.

Czerp radość z aktywności fizycznej i odkrywaj możliwości swojego ciała!

Zalety obu tych treningów można by wymieniać jeszcze długo, ale ostatecznie najważniejszy jest fakt, że zarówno kalistenika, jak i LES MILLS BODYPUMP® pozwalają czerpać radość z aktywności fizycznej i jednocześnie odkrywać nieznane dotąd możliwości swojego ciała. Bez względu na to, który z nich wybierzesz, z pewnością zobaczysz pozytywne zmiany w formie i sylwetce. A może zdecydujesz się na połączenie obu, aby skorzystać z pełni korzyści, jakie oferują? Wybór należy do Ciebie! Pamiętaj, że najważniejsze są ruch i regularność – dzięki temu oczekiwane efekty na pewno się pojawią.

Pierwszy raz
w Fitness Platinium?

Zobacz poradnik przygotowany dla nowych klientów!

Dowiedz się więcej

Klauzula informacyjna – dane osobowe - zobacz

Dołącz do nas

© Copyright 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: