5 nawyków, które ułatwiają pozbywanie się zbędnych kilogramów

Data dodania: 2022-06-09

Pozbywanie się zbędnych kilogramów nie zawsze idzie tak dobrze, jakbyśmy tego chcieli. Chodzisz na siłownię, jesz przysłowiowego „kurczaka z ryżem”, wagą kuchenną odmierzasz kolejne porcje, a… twoja waga stoi?

Nie zniechęcaj się, na pewno wszystko robisz dobrze, ale być może musisz zrobić coś ekstra, by uruchomić lawinę. Zastosowanie się do kilku (a może nawet jednego) z poniższych zaleceń może sprawić, że twój organizm wybudzi się ze snu 😊

Podkręć metabolizm już z samego rana

I nie chodzi tutaj o to, by biegać na czczo! Zjedz porządne śniadanie. Porządne to nie znaczy, że ma to być jajecznica z 4 jajek i 100g szynki. Im szybciej, tym szybciej zaczniesz spalać tkankę tłuszczową. To trudne, bo zupełnie nieintuicyjne. Pamiętaj jednak, że śniadania wcale nie musisz jeść zaraz po przebudzeniu. Jeśli trening masz zaplanowany na 6:00 rano i dobrze ćwiczy ci się na czczo – nie zmieniaj tego nawyku. 

Jedz wolniej

Staraj się jeść tak, by zjadanie poszczególnych posiłków zajmowało ci przynajmniej 10 minut, nie pochłaniaj ich w tempie sprinterskim – małe kęsy, co parędziesiąt sekund. PRZEŻUWAJ I PRZEŻYWAJ POSIŁKI.

Pij, pij i jeszcze raz pij

Przede wszystkim wodę, dużo wody. A w dni treningowe – DUŻO+! Oprócz tego zaopatrz się w zieloną herbatę, herbatę pu-erh i pij czarną kawę. Staraj się wypijać 2-3 filiżanki herbaty dziennie. Nie tylko się nawodnisz, ale usprawnisz pracę układu krążenia i trawiennego. Oprócz tego zmniejsza wchłanianie tłuszczu. HERBATKI SIĘ NIE NAPIJESZ?

 

Wspieraj trening siłowy ćwiczeniami cardio

Ważne jest tutaj dość szybkie tempo. Nie chodzi o to, żeby się katować, a o to, by dodatkowo zachęcić organizm do spalania tkanki tłuszczowej. RUN FORREST RUN!

 

Warzywa

Najbardziej oczywisty i najczęściej pomijany punkt. Dlaczego? Warzywa są drogie, aby zrobić z nich coś dobrego, trzeba się sporo namęczyć i swoje odstać swoje w kuchni, szybko jesteśmy po nich głodni i NIE MAJĄ BIAŁKA. Warzywa jednak działają zbawiennie na nasz drugi mózg. O czym mowa? Oczywiście o jelitach. To tam znajduje się największa ilość przyjaznych nam bakterii, które regulują masę procesów zachodzących w naszym organizmie (szczególnie tych związanych z trawieniem). Oprócz tego warzywa mają olbrzymią ilość błonnika, który wpływa między innymi na uczucie sytości. Nie bez powodu mówi się, że do każdego posiłku należy dodać kopę warzyw. W praktyce wiemy, jak to wygląda, dlatego postaraj się, by choć jeden posiłek w ciągu dnia był złożony z samych warzyw. Z WARZYW NAJBARDZIEJ LUBISZ BOCZEK?

 

Pierwszy raz
w Fitness Platinium?

Zobacz poradnik przygotowany dla nowych klientów!

Dowiedz się więcej

Klauzula informacyjna – dane osobowe - zobacz

Dołącz do nas

© Copyright 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: