Blokery apetytu - czym są i czy działają?

Lubisz podjadać między posiłkami? A może bezskutecznie z tym walczysz, bo wiesz, że to twój słaby punkt? Problemy z nadmiernym łaknieniem dotykają coraz większej grupy ludzi.

Okazuje się, że nie tylko jedzą duże posiłki, ale dodatkowo często sięgają po „niewinne” przekąski pomiędzy nimi. Ciało nie nadąża ze spalaniem kalorii, więc odkłada je w postaci niechcianej tkanki tłuszczowej. Niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie ona za sobą niesie. To pr.osta droga do otyłości, która jest przyczyną wielu groźnych dla życia i zdrowia chorób. Jeśli uważasz, że ten problem dotyczy także ciebie, warto byś dowiedział się, czym są blokery apetytu.

Czym są blokery apetytu?

Dla niektórych może to brzmieć jak magia i niepotrzebnie będą je kojarzyć z niebezpiecznymi dla zdrowia substancjami. Oczywiście, mogą one występować w postaci suplementów diety, niemniej warto zaznaczyć, że najczęściej są pochodzenia naturalnego i nie niosą większego ryzyka przy ich prawidłowym stosowaniu. Należy też podkreślić, że nie są to tabletki, które pomogą ci zrzucić nadprogramowe kilogramy bez podjęcia jakiegokolwiek wysiłku, ale przy problemie wzmożonego łaknienia mogą skutecznie je zablokować.

Naturalne blokery apetytu nie są groźne dla twojego zdrowia. Działają głównie dzięki błonnikowi i białku, które skutecznie sycą i dzięki którym nie odczuwasz potrzeby podjadania pomiędzy posiłkami. Przed sięgnięciem po te, które w składzie mają substancje aktywne, należy jednak skonsultować się z lekarzem. Skieruje cię on na odpowiednie badania z krwi, które pozwolą ustalić obecny poziom hormonów. Niewłaściwe dawkowanie może być bowiem ryzykowne – nieumiejętna ingerencja w układ hormonalny poprzez substancje aktywne jest groźna dla zdrowia.

Czy warto przyjmować blokery apetytu?

Blokery apetytu nie są czymś, po co powinni sięgnąć wszyscy, którym zależy na zrzuceniu wagi. Jeśli od dłuższego czasu zmagasz się z nadprogramowymi kilogramami, pomimo że jesteś pewien, że twoja dieta nie sprzyja ich powstawaniu, zdecyduj się na kompletne badania z naciskiem na układ hormonalny. Często to właśnie on lub nieprawidłowa praca metabolizmu są odpowiedzialne za problemy z wyjściem z nadwagi.

Jeśli jednak zauważasz u siebie bardzo duży problem z unormowaniem łaknienia, blokery apetytu mogą być dla ciebie doskonałym rozwiązaniem. Zanim jednak udasz się do apteki lub kupisz online właściwe suplementy diety, spróbuj skonsultować tę kwestię z wcześniej wspomnianym lekarzem pierwszego kontaktu. Co więcej, w takiej sytuacji warto udać się także do dietetyka, który w oparciu o analizę składu twojego ciała ustawi ci odpowiednią dietę, w której nie zabraknie naturalnych środków zmniejszających dręczące uczucie głodu.

naturalne-blokery-apetytu

Naturalne blokery apetytu

Prawidłowa dieta to klucz do dobrego samopoczucia i zdrowia – to nie nowość. Warto jednak zdawać sobie sprawę, które z jej składników działają jak blokery apetytu, zapewniając uczucie sytości na dłużej.

Błonnik

Okazuje się, że nawet niewielkie ilości błonnika w przyjmowanym jedzeniu mogą skutecznie zapewnić uczucie sytości na kilka godzin. Wynika to z faktu, że pęcznieje on w układzie pokarmowym i napełnia się wodą i zalegającymi toksynami. W ten sposób nie tylko zmniejsza uczucie głodu, ale – co nie bez znaczenia dla naszego zdrowia i samopoczucia – oczyszcza jelita ze złogów niestrawionego jedzenia.

Białko

To nie tylko niezastąpiony budulec komórek. Z punktu widzenia sportowca jest nieocenionym składnikiem, pozwalającym na regenerację mięśni i skuteczną rozbudowę układu mięśniowego. To także bardzo skuteczny, naturalny bloker apetytu. Skutecznie wypełnia żołądek, dzięki czemu czujemy się pełni jeszcze kilka godzin po posiłku.

Banany

Niewielka przekąska, która dzięki swojej konsystencji i składowi może być skutecznym blokerem apetytu. Co istotne, dzięki dużej zawartości cukrów, uczucie sytości nadchodzi stosunkowo szybko. Dodatkową zaletą jest duża zawartość witaminy A i minerałów oraz cynku, niezbędnych do prawidłowej pracy organizmu. Niemniej należy podkreślić, że ze względu na wspomnianą zawartość węglowodanów prostych nie będą dobrym rozwiązaniem dla osób cierpiących na cukrzycę.

Zobacz również