Dlaczego powinieneś korzystać z bieżni naturalnej?

Data dodania: 2018-03-02

Biegasz nie tylko w outdoorze, ale również na bieżni w klubie fitness? W Fitness Platinium pojawiła się nowość, dzięki której trening stanie się jeszcze przyjemniejszy i bardziej efektywny.

Korzystanie z bieżni to doskonała alternatywa dla tych, którzy przez niesprzyjającą pogodę zrezygnowali z biegania na świeżym powietrzu. Ale nie tylko! Dla wielu to stały element treningu na siłowni a nawet idealny sposób na schudnięcie.

Przygotowaliśmy nowość dla wszystkich, którzy chcą urozmaicić swój trening lub po prostu bieżnia mechaniczna im się znudziła. W naszych klubach:

  • Fitness Platinium Solvay
  • Fitness Platinium Aleksandry
  • Fitness Platinium Bronowice
  • Fitness Platinium Bratysławska
  • Fitness Platinium Plaza

możecie już korzystać z tzw. bieżni naturalnych marki Rocson (model TC-500). To sprzęt nowej generacji z charakterystycznym pasem wygiętym w łuk. Sterowanie prędkością odbywa się jedynie poprzez zmianę położenia ciała. Aby przyspieszyć, należy przesunąć się do przodu. Jeśli chcesz zwolnić, wróć do tylnej części krzywej. Nie musisz dotykać przy tym żadnych przycisków.

Bieżnie naturalne to rewolucyjne rozwiązanie, umożliwiające tzw. bieganie bezwysiłkowe. Innowacja w postaci zakrzywionego pasa dopasowuje się do kroku użytkownika, przez co zdecydowanie poprawia wydajność samego biegu. Zastosowane technologie zapewniają też sprężystość i odporność przy dużych obciążeniach. Biegasz sprintem lub interwałowo? Bieżnia naturalna sprawdzi się idealnie!

Nie zapominaj jednak o rozgrzewce! Bieganie to przede wszystkim proste i powtarzalne ruchy. Przed treningiem przygotuj stawy i mięśnie do pracy, aby nie narazić się na kontuzje. Jeśli jesteś początkującym biegaczem, rozpocznij od marszobiegów i wzmocnij swoje ciało ćwiczeniami ogólnorozwojowymi.

Pamiętaj! Aby czuć się komfortowo i w pełni skupić się na treningu, załóż odpowiedni strój i obuwie. Najważniejsze, aby ubranie było wygodne i nie krępowało twoich ruchów. Dobranie właściwych butów może nawet uchronić Cię przed kontuzją. Przyda się również ręcznik do wycierania potu oraz bidon lub butelka z wodą czy napojem izotonicznym.

Jesteś gotowy? Odwiedź jeden z wyżej wymienionych klubów i sprawdź jak nasz nowy sprzęt wpłynie na jakość twojego treningu. Do zobaczenia! ?

W naszych klubach przeprowadziliśmy badania jakości powietrza. Przeczytaj nasz tekst i sprawdź czy masz się czego obawiać.

Pierwszy raz
w Fitness Platinium?

Zobacz poradnik przygotowany dla nowych klientów!

Dowiedz się więcej

Klauzula informacyjna – dane osobowe - zobacz

Dołącz do nas

© Copyright 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: