Na co zwracać uwagę przy wyborze trenera personalnego?

Data dodania: 2021-12-05

Wybierasz się na siłownię i planujesz nawiązanie współpracy z trenerem personalnym, ale nie wiesz, jak go wybrać? Nic dziwnego, taka relacja jest wyjątkowa (żeby nie powiedzieć – specyficzna), bo musi opierać się na zaufaniu i zaangażowaniu obu stron, a także chęci wprowadzenia zmian i wykonania ciężkiej pracy. Ta decyzja może być kluczem do sukcesu! Od dobrze ułożonego planu treningowego i motywacji wzbudzanej przez prowadzącego zależy chęć i przyjemność regularnego odwiedzenia siłowni. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, żeby rozpocząć korzystną współpracę z trenerem!

Poznaj trenera, z którym chcesz współpracować

Chociaż główny plan treningowy na siłowni jest ustalany już po nawiązaniu współpracy, to warto wcześniej zastanowić się, co chcesz osiągnąć. Trenerzy personalni, jak i wielu innych specjalistów, mają zakresy działań, w których czują się lepiej i są bardziej doświadczeni. Dlatego podczas podejmowania decyzji najlepiej przeczytać kilka słów o danej osobie. Zajrzyj do mediów społecznościowych czy na stronę internetową.
Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z poleceń znajomych. Podpowiedzą, jak przebiegały zajęcia czy jakie trener miał podeście do różnych sytuacji podczas treningu (co ważne, również tych kryzysowych). W ten sposób zyskasz szczerą ocenę, więc masz większą pewność, że trafisz na uczciwą oraz zaangażowaną osobę, która zmotywuje Cię do działania i nauczy, jak ćwiczyć dobrze.
Inną opcją jest obserwacja osób, które korzystają z tej samej siłowni co Ty. Często pojawiają się tam trenerzy personalni prowadzący już zajęcia z kimś albo szukający nowych podopiecznych. Warto podejść i zacząć rozmowę.

Sprawdź wiedzę i doświadczenie

Bycie trenerem personalnym jest dla wielu ludzi pasją, ale to przede wszystkim wykonywany zawód. Dlatego umiejętności powinny być potwierdzone dyplomem ukończenia szkoły czy kursów. Sprawdź to. Poczytaj opinie, dowiedz się, skąd pochodzą certyfikaty i zweryfikuj, czy są prawdziwe (niestety, jak w każdej branży, i tu mogą trafić się nieuczciwe osoby). Jednak warto wiedzieć, że polskie prawo tego nie reguluje i nie ma konieczności posiadania wykształcenia kierunkowego jeśli chce się trenować innych. Na szczęście wiele osób jest dumnych ze swoich osiągnięć i chętnie prezentuje zdobyte certyfikaty. Często mają też dodatkowe wykształcenie, które może okazać się atrakcyjnym urozmaiceniem współpracy. Część trenerów personalnych kształci się z zakresu dietetyki czy fizjoterapii i wzbogaca plan treningowy o dodatkowe wskazówki.

Ustal swój budżet i sprawdź, jakie są ceny

Wysoka konkurencja sprawia, że różnice w cenach są niewielkie, a jednak da się trafić na trenera personalnego, który przygotuje bardzo tani, lub odwrotnie – wyjątkowo drogi plan treningowy. Siłownia to miejsce, z którego może korzystać każdy, ustalając swoje własne zasady. Określ dokładnie swój budżet. Czasem lepiej podjąć się współpracy z trenerem, który ma zajęcia w wyższej cenie, ale na 5 spotkaniach przekaże Ci ogromną ilość wiedzy niż z tańszym, który podczas 10 treningów nie zdąży przekazać Ci podstaw.

Współpraca to podstawa!

O co chodzi? O stworzenie wyjątkowej relacji, w której będziesz się czuć bezpiecznie. Tylko wtedy zaufasz sobie, jak i trenerowi na tyle, żeby w pełni się zaangażować w plan treningowy. To bardzo ważne. Jeśli osoba, z którą pracujesz, będzie Cię krępować albo sprawi, że źle czujesz się psychicznie podczas zajęć, nie osiągniesz pożądanych efektów, a tym bardziej nie odczujesz z tego żadnej przyjemności. Masz się czuć swobodnie, a trener powinien pozytywnie mobilizować do działania. Trening to przyjemność!

Znajdź swojego trenera personalnego! 

W Fitness Platinium wiemy, jakie świetne efekty przynosi udana współpraca z trenerem personalnym. To dla wielu osób początek wspaniałej przygody i diametralnej zmiany w życiu. Ustalenie planu treningowego, dopasowanego do możliwości i chęci, sprawia, że chce się korzystać z siłowni. Znajdź osobę, z którą będzie Ci się dobrze działać, zmotywuje Cię i przekaże wiedzę. Nie bój się rezygnować, jeśli widzisz, że coś jest nie tak. W końcu to Twoja praca i efekty – zatroszcz się o siebie.
Zapraszamy na trening – sprawdź naszą ofertę!

Pierwszy raz
w Fitness Platinium?

Zobacz poradnik przygotowany dla nowych klientów!

Dowiedz się więcej

Klauzula informacyjna – dane osobowe - zobacz

Dołącz do nas

© Copyright 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: