Najlepsze gadżety na siłownię

Data dodania: 2021-12-15

Zastanawiasz się, jak urozmaicić swój trening fitness? Dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w praktyczne gadżety! Dzięki nim możesz lepiej ocenić swoją wydajność, efektywność ćwiczeń, a także kontrolować postępy. To dobry sposób, żeby spędzić przyjemniej czas na siłowni czy w domowym zaciszu decydując się na zajęcia online. Podpowiadamy, jakie akcesoria przydadzą się każdemu miłośnikowi i miłośniczce aktywności fizycznej. Sprawdź!

Korzystaj z nowoczesnej technologii

Coraz większą popularnością cieszą się zegarki i smartwatche, a także mniejsze bandy sportowe, z funkcjami, które umożliwiają monitorowanie jakości treningów. Oprócz takich funkcji jak licznik kroków, kalorii albo stoper czy minutnik, wspierających podczas wykonywania serii konkretnych ćwiczeń, wyposażone zostały też w inną zaawansowaną technologię. Dobrym rozwiązaniem jest monitor tętna, dzięki któremu utrzymasz odpowiednią intensywność. Niektóre modele mierzą również czas snu i sprawdzają jego parametry.
Praktyczną funkcją przydatną szczególnie podczas biegania jest też możliwość zmiany muzyki bez konieczności wyciągania telefonu czy mierzenie trasy za pomocą GPS.

Bezprzewodowe słuchawki – ćwicz w dobrym rytmie

Kolejnym akcesorium, które podniesie komfort podczas treningów online czy wykonywanych na siłowni, są bezprzewodowe słuchawki. Brak kabli daje większą swobodę ruchów, a słuchanie muzyki podczas ćwiczeń jest nie tylko przyjemne, ale też dodaje energii. Niektóre modele mają opcję sterowania na słuchawce czy poprzez smartwatch, więc telefon można zostawić w bezpiecznej odległości. Dostępne są zarówno wersje douszne, jak i nauszne, więc każdy znajdzie idealny model dla siebie.

Dopasowany strój sportowy – komfort i funkcjonalność

Odzież jako praktyczny gadżet na siłownię? Owszem! Zwróć uwagę na nowoczesne i modne rozwiązania pojawiające się na rynku. Znajdziesz tam ubrania sportowe przeznaczone do konkretnych aktywności, wyposażone w dodatkowe schowki i kieszonki oraz wykonane z materiałów, które podnoszą komfort ćwiczeń. Co więcej, możesz się zaopatrzyć w specjalne dodatki, jak czapki, rękawiczki, ochraniacze lub okulary. Z łatwością dopasujesz ubiór do pory roku czy intensywności treningu. Nawet jeśli ćwiczysz w domu online, warto zdecydować się na zainwestowanie w wysokiej jakości strój sportowy, w szczególności obuwie z dobrą amortyzacją i stabilizacją.

Akcesoria do ćwiczeń w domu

Treningi fitness online cieszą się niesłabnącą popularnością, więc warto zainwestować w gadżety, które je trochę urozmaicą. Podstawą jest dobra mata, na której wygodnie i bezpiecznie da się uprawiać różne sporty, od jogi, po trening obwodowy. Do tego dobrze jest dobrać szereg przyrządów, jak gumy oporowe, a także modne dodatki, np. koło do jogi. Dzięki temu unikniesz rutyny!
Jesteś miłośnikiem nowych technologii? Takie osoby mogą zainteresować gry na konsolę, które zachęcają do aktywności fizycznej. To połączenie treningu i zabawy! Dostępne są tam gotowe programy treningowe, a używanie gadżetów, które pomagają ocenić wyniki, stwarza możliwość zdrowej rywalizacji ze znajomymi, co również może być motywacją do działania.

Praktyczne wyposażenie – na siłownię i w trasę!

Osoby, które lubią funkcjonalność, chętnie korzystają z bidonów, shakerów lub pojemników na jedzenie, które mają dodatkowe funkcje, np. pomagają w kontrolowaniu ilości wypitej dziennie wody albo długo utrzymują ciepło posiłków. Dobrym rozwiązaniem są butelki z filtrem oczyszczającym wodę z kranu albo miejscem na owoce.
Podobnie jest z akcesoriami takimi jak torby czy plecaki, które przydają się zarówno na siłowni, jak i podczas wypraw, np. w góry. Wiele dostępnych modeli zostało zaprojektowanych tak, żeby rzeczy w nich były bezpieczne, unieruchomione. Mają dodatkowe kieszenie, schowki zapinane na zamek i wykonane są z wodoodpornych materiałów.

Aplikacje treningowe

Kolejnym technologicznym dodatkiem są aplikacje wspierające w regularnych treningach. W zależności od potrzeb mogą kontrolować wydajność, zapisywać wyniki (szczególnie przydatne dla biegaczy). Aplikacje weryfikują też systematyczność i przypominają o aktywności.

Gadżety – wsparcie podczas treningów

Jak widać, większość polecanych przez nas gadżetów to nie tylko modne czy popularne rozwiązania, ale praktyczne akcesoria, które wspierają w regularnej aktywności fizycznej i urozmaicają ćwiczenia. Sprawdzą się zarówno u osób uprawiających treningi online w domu, jak i uczęszczających na fitness na siłownię. Jeśli szukasz ciekawych zajęć, sprawdź naszą ofertę na Fitnessplatinium.pl. Zapraszamy!

Pierwszy raz
w Fitness Platinium?

Zobacz poradnik przygotowany dla nowych klientów!

Dowiedz się więcej

Klauzula informacyjna – dane osobowe - zobacz

Dołącz do nas

© Copyright 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: