Pole dance – coraz popularniejsza (i skuteczna!) forma treningu

Data dodania: 2017-12-06

Pole dance w ostatnich latach zaczął zyskiwać na popularności jako forma treningu, praktykowana w klubach fitness. Nie ma się co dziwić – to doskonały sposób na to, by spalić nadmiar kilogramów, ujędrnić ciało i pozbyć się uciążliwego cellulitu. Poza tym zajęcia pozwalają pozbyć się kompleksów i zbudować godną pozazdroszczenia pewność siebie.

Pierwszych śladów tańca na rurze możemy doszukiwać się w różnych źródłach. Niektórzy badacze upatrują jego początków w kulturze plemiennej Afryki, inni odnoszą się do działalności chińskich akrobatów. W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku stał się popularny w amerykańskich (i nie tylko) klubach ze striptizem. Wówczas w obiegu pojawiły się negatywne konotacje, kojarzące taniec na rurze głównie z erotyką. Na szczęście te czasy minęły. Obecnie pole dance jest traktowany jako dziedzina sportowa i odcina się wyraźnie od skojarzeń z klubami go-go. W końcu!

Pole dance jest formą treningu, którego główną funkcją jest wzmocnienie ciała i poprawa ogólnej kondycji organizmu. Jego rosnąca popularność wśród kobiet wynika także z tego, że pozwala w szybkim tempie zrzucić zbędne kilogramy i uzyskać estetycznie zarysowaną sylwetkę. Niemałą zaletą jest także różnorodność ćwiczeń, a przy tym także możliwość nieustannego podnoszenia sobie poprzeczki.

Rzeźbimy tańcem

Każda forma tańca – począwszy od towarzyskiego – korzystnie wpływa na sylwetkę oraz sposób poruszania się. Z czasem nasze ruchy stają się pełne gracji, a postawa nienagannie prosta. W przypadku pole dance dodatkowym efektem ćwiczeń są zmiany zachodzące w obrębie naszego ciała. W czasie treningu angażowane są praktycznie wszystkie mięśnie, co sprawia, że wysiłek jest jeszcze skuteczniejszy. Decydując się na tę formę treningu, stosunkowo szybko zauważysz, jak tkanka tłuszczowa ustępuje miejsca pięknie zarysowanym mięśniom.

Pole dance jest także skutecznym sposobem na ujędrnienie skóry oraz walkę z cellulitem. Powtarzane na drążku ruchy przyczyniają się w dużej mierze do wzmocnienia twoich ramion oraz mięśni klatki piersiowej, dzięki czemu twój biust ładnie uniesie się i wypełni. Zmiany zauważysz prawdopodobnie także w innych istotnych dla sylwetki miejscach, takich jak wewnętrzna część ud i brzuch. Wystarczy, że będziesz trenować regularnie i zadbasz o racjonalną dietę.

Zajęcia dla „silnych” kobiet

Taniec na rurze jest aktywnością skierowaną przede wszystkim do najbardziej wytrwałych kobiet. To dyscyplina stosunkowo trudna, dlatego wszystkie początkowe niepowodzenia należy potraktować jako wstęp do czegoś nowego. Postępy wymagają czasu, ale także odpowiedniej siły fizycznej i determinacji. Siłę wypracujesz w trakcie początkowych spotkań, a jeżeli twoje ręce i nogi wciąż będą zbyt słabe, dodatkowo potrenuj trochę na siłowni. Wystarczy kilka tygodni, abyś mogła z powodzeniem wrócić na zajęcia pole dance.

W trakcie kolejnych spotkań z instruktorem uczestniczki poznają tajniki tańca, uczą się typowych dla pole dance figur. Oczywiście grupowa forma zajęć jest dla ćwiczących dodatkowym źródłem motywacji.

W naszej sieci zajęcia pole dance odbywają się w klubie przy ul. Wadowickiej. Dzielą się na dwa rodzaje: Pole Dance oraz Pole Dance Intro (ta druga wersja jest przeznaczona dla początkujących). Prowadzą je laureatki wielu konkursów, m.in. Pole Art Poland czy Miss Pole Dance Poland. Z grafikiem zajęć możesz zapoznać się tutaj.

Podsumowując, pole dance to znakomita opcja dla osób, które szukają nowej i zarazem niezwykle skutecznej formy treningu. Poza pozytywnymi zmianami w sylwetce możesz oczekiwać szeregu dodatkowych benefitów: zwiększonej gracji codziennych ruchów, pozbycia się cellulitu czy ogromnej dawki pewności siebie.

pole-dance

Pierwszy raz
w Fitness Platinium?

Zobacz poradnik przygotowany dla nowych klientów!

Dowiedz się więcej

Klauzula informacyjna – dane osobowe - zobacz

Dołącz do nas

© Copyright 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: