Przegląd popularnych batonów proteinowych

Data dodania: 2019-02-14

Nie sposób przez cały rok dostarczać organizmowi wszystkiego, co mu potrzebne, tylko pod postacią prawidłowo skomponowanego menu. Dlatego właśnie stosujemy suplementację. Czasem może ona przybierać formę tabletek, a czasem… smacznego deseru. Taką alternatywą są batony proteinowe, które – oprócz smaku – niosą w sobie szereg korzyści. Szczególnie dla osób budujących masę mięśniową, ale nie tylko.

Batony proteinowe – co to takiego?
Batony proteinowe to nie tylko nieocenione źródło białka, które odgrywa kluczową rolę w procesie tworzenia tkanki mięśniowej. W smacznej przekąsce kryją się również zdrowe tłuszcze, niezbędne węglowodany i liczne mikroskładniki. Dzięki temu batony białkowe mogą stanowić odrębny, pełnowartościowy posiłek. Ważne jest, by zachować odpowiednie proporcje pomiędzy węglowodanami i białkiem, tak by organizm prawidłowo je przyjął. Zatem kiedy wybierasz batony dla siebie, zwróć szczególną uwagę na skład – nie mogą zawierać niezdrowych dodatków, które niekorzystnie wpłyną na masę ciała.

Kiedy najlepiej jeść batony białkowe?
Niezależnie od tego, czy jesteś zawodowym sportowcem, czy też trenujesz “po godzinach”, na pewno czasem masz takie dni, kiedy doba wydaje się być za krótka. Brakuje wtedy czasu na przygotowanie i zjedzenie pełnego posiłku, który dostarczyłby organizmowi odpowiednią ilość wszystkich potrzebnych mu składników. I choć może batony proteinowe nie zastąpią w 100% tego, co według diety rozpisanej przez fachowca powinno znaleźć się na twoim talerzu, warto mieć je pod ręką. Zawarte w nich białka i węglowodany będą znacznie zdrowszym rozwiązaniem dla Twojego organizmu niż kebab czy pizza. Ich ogromną zaletą, którą z pewnością szybko docenisz, są niewielkie rozmiary – dlatego zawsze możesz mieć jednego przy sobie na wypadek nadmiaru obowiązków i braku czasu na lunch.

Batony proteinowe to również bardzo dobry posiłek potreningowy. W twoim organizmie rośnie wtedy zapotrzebowanie na białko, które w łatwy sposób możesz zaspokoić. Jeśli zatem wiesz, że danego dnia udajesz się na trening, baton białkowy może znaleźć się w twojej diecie jako jeden z posiłków.

Sprawdzone batony proteinowe
W ofercie naszych klubów znajdziesz kilka rodzajów batonów. Wybraliśmy je spośród wielu różnych opcji dostępnych na rynku, kierując się przy tym w pierwszej kolejności ich składem i wartościami odżywczymi. Który z nich powinieneś wybrać?

Nutrend Excelent Protein Bar to idealna propozycja dla osób, które trenują siłowo. Warto po niego sięgnąć przed treningiem, by nie dopuścić do spadku energii w jego trakcie. Niemniej sprawdzi się również po ćwiczeniach w celu usprawnienia regeneracji mięśni.

Niewątpliwymi zaletami Nutrend Excelent Protein Bar są wysoka zawartość białka (24%) i węglowodanów. Należy jednak wspomnieć także o aż 10 witaminach i L-glutaminie oraz aminokwasach rozgałęzionych – te służą wsparciu siły i mięśni. Batony proteinowe są dostępne bezpośrednio w klubach w czterech smakach: cytryna, twaróg, malina-czekolada, nugat-limonka-porzeczka.

OOH SNAP!™ – kolejny typ batona białkowego dostępny w naszych klubach – jest bogaty w białko i błonnik, a zarazem cechuje się niską zawartością cukru. To niezłe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zrzucić kilka kilogramów. Batony OOH SNAP!™ różnią się od pozostałych tym, że… są chrupiące! Powinny ci więc zasmakować, jeśli zdążyłeś się już znudzić klasycznymi przekąskami białkowymi. Są dostępne w trzech ciekawych kompozycjach smakowych: Caramel Pretzel, Chocolate Peanut Butter oraz Vanilla Marshmallow.

Batony proteinowe wypuściła również firma Scitec, którą możesz znać z produkcji wysokiej jakości odżywek dla sportowców. Nie powinna więc dziwić aż 30-procentowa zawartość białka i bardzo niski poziom cukru w składzie batona Proteinissimo. Doskonały dla trenujących siłowo i budujących masę mięśniową, wpływa również na stan tkanki kostnej. Sprawdzi się jako posiłek potreningowy. Dostępny w 3 smakach: macchiato z chrupkami karmelowymi, ciemna czekolada oraz masło orzechowe.

Wszystkim trenującym proponujemy również baton musli – Oshee Vitamin Musli Bar. Jest dostępny w dwóch smakach: śliwka-żurawina i rodzynki-orzechy. Sprawdzi się doskonale jako drugie śniadanie lub przekąska po treningu. Idealny dla osób uprawiających fitness, które potrzebują dawki energii. W składzie możesz znaleźć bardzo dużo magnezu i witamin, a także kofeinę. Dzięki batonikowi musli od Oshee wzmocnisz się, odzyskasz siłę i zaspokoisz dręczące uczucie głodu.

Pierwszy raz
w Fitness Platinium?

Zobacz poradnik przygotowany dla nowych klientów!

Dowiedz się więcej

Klauzula informacyjna – dane osobowe - zobacz

Dołącz do nas

© Copyright 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: