Sesja? Sprawdź, dlaczego przed nauką warto wybrać się na trening!

Data dodania: 2018-02-05

Za oknem zima, ale dla studentów rozpoczął się najgorętszy czas w semestrze – sesja. Prezentacje, projekty, zaliczenia, egzaminy… Każde popołudnie spędzasz nad książkami a nauka nie ma końca? Zarówno przed sesją jak i w jej trakcie rezygnujesz z regularnych treningów, myśląc, że zaprocentuje to lepszymi ocenami? W dzisiejszym artykule udowodnimy Ci, że się mylisz!

Nie rezygnuj z treningów

To pierwsza i podstawowa zasada. Jeśli dotychczas prowadziłeś aktywny tryb życia, nie kończ z treningami, mając w perspektywie ważne egzaminy. Od wielu lat badacze wspominają o pozytywnym oddziaływaniu nawet niewielkiej, ale regularnej aktywności fizycznej na samopoczucie i umysł człowieka.

Naukowcy z Uniwersytetu Dundee w Szkocji udowodnili, że dzieci, które ruszają się najwięcej, znacznie lepiej radzą sobie z przedmiotami szkolnymi niż ich mniej aktywni rówieśnicy.
W Wielkiej Brytanii przeprowadzono eksperyment, który wykazał, że studenci ćwiczący codziennie przynajmniej przez 20 minut, osiągają wyniki o 10% lepsze od osób, które nie trenują regularnie lub wcale tego nie robią.

Wysiłek fizyczny bezpośrednio wpływa m.in. na prędkość przetwarzania informacji. Uprawiając regularnie sport, dodatkowo dotleniasz mózg, co skutkuje lepszą koncentracją i przekłada się na wyniki w nauce. Ćwiczenia fizyczne sprzyjają neurogenezie – procesowi powstawania nowych neuronów. Tym samym oddziałują na obszar związany z pamięcią lub jej utratą.

Walcz ze stresem i zrelaksuj się

Na myśl o nadchodzącym egzaminie boli Cię brzuch i nie możesz się na niczym się skupić? Odwiedź nasz klub i zrób trening! Naukowcy wielokrotnie udowodnili, że aktywność fizyczna łagodzi stres i poprawia nastrój. Sport wpływa na poziom hormonów szczęścia – endorfin. To także doskonały sposób na radzenie sobie ze stresem.
Jeśli potrzebujesz wyrzucić z siebie negatywne emocje, zrób trening w strefie cardio lub weź udział w zajęciach grupowych. W naszej ofercie znajdziesz m.in. Tabatę, Energy Jump czy zajęcia taneczne takie jak Zumba® czy Salsation.

Chcesz wyciszyć się, wyluzować i zapomnieć na chwilę o codziennych obowiązkach? Polecamy Pilates oraz Stretching. To treningi wykonywane przy spokojnej muzyce, podczas których rozluźnisz się i odprężysz.
Nauka wiąże się ze spędzaniem wielu godzin w pozycji siedzącej. Zadbaj o swoją postawę i weź udział w zajęciach Zdrowy Kręgosłup. Relaksacyjna forma ćwiczeń pozwala w bezpieczny sposób uelastycznić mięśnie pleców i zmniejszyć ich napięcie. Gwarantujemy, że po takim treningu każdy egzamin pójdzie jak z płatka!

Zmotywuj się

Uważasz, że podczas sesji po prostu nie masz czasu na trening? Pamiętaj, że uczenie się bez przerwy i długotrwałe przesiadywanie nad książkami niekoniecznie przyniesie oczekiwane rezultaty. Oczywiście nie zachęcamy do odrywania się od książek co kwadrans. ?Pamiętaj jednak, by – oprócz kilku krótkich przerw – dać sobie chwilę wytchnienia i zrobić czasem dłuższą pauzę. To doskonały czas, by wybrać się na trening!

Dobrym pomysłem jest również rozpoczęcie dnia od aktywności fizycznej. Przyjdź na trening rano a przekonasz się, że nauka pójdzie Ci dużo sprawniej.

Jeśli nie jesteś rannym ptaszkiem, ale tęsknisz już za siłownią, dobrym pomysłem będzie trening wieczorny. Zima nie jest najlepszą porą na bieganie w terenie, dlatego odwiedź jeden z naszych klubów. Oderwiesz się na chwilę od nauki, dasz moment wytchnienia przemęczonemu umysłowi i spotkasz się z ludźmi – rozmowa o czymś innym niż sesja na pewno dobrze Ci zrobi.

Pierwszy raz
w Fitness Platinium?

Zobacz poradnik przygotowany dla nowych klientów!

Dowiedz się więcej

Klauzula informacyjna – dane osobowe - zobacz

Dołącz do nas

© Copyright 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: