Sporty walki – doskonałe uzupełnienie treningu

Data dodania: 2018-06-04

Trening na siłowni oraz sporty walki jak najbardziej mogą iść ze sobą w parze. Wysiłek oporowy będzie tu idealnym uzupełnieniem w zakresie zwiększania siły i ogólnej sprawności organizmu. Z kolei ruchy inspirowane tymi wprost z ringu możesz z powodzeniem wykorzystywać jako powtórzenia w ćwiczeniach ogólnorozwojowych.

Zawalcz o sylwetkę

Coraz częściej podstawowe pozycje ze sportów walki stają się motywem, na bazie którego komponowane są całe treningi – zarówno ogólnorozwojowe, jak i cardio. Dobrym przykładem będzie chociażby aeroboxing, łączący w sobie elementy charakterystyczne dla fitnessu, boksu, kickboxingu czy karate. Uczestnicy zajęć tego typu poznają ruchy, które pozwalają poczuć im się pewniej w codziennych sytuacjach, takich jak wieczorny spacer czy nocny powrót z pracy. Dodatkowo ćwiczenia umożliwiają spalenie nadmiaru kalorii oraz wzmacniają mięśnie, zwłaszcza rąk i nóg. Podczas treningu pracujesz nad swoją szybkością reakcji, zwinnością oraz ogólną wydolnością organizmu, a to wszystko w rytm energicznej muzyki.

Chcąc wziąć udział w aktywności tego rodzaju, wybierz się na organizowane w naszych klubach zajęcia Fight Kick. Dzięki nim poprawisz wydolność, siłę mięśni środka oraz szybkość działania. Trening skierowany jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn o zróżnicowanym poziomie zaawansowania. Przyjmuje formę treningu ogólnorozwojowego, wzbogaconego o elementy sztuk walki, takie jak wymachy, uderzenia czy kopnięcia (doskonale sprawdzą się jako forma dynamicznego stretchingu).

Z ringu na siłownię

Osoby chcące zacząć uprawiać sporty walki powinna zainteresować oferta Szkoły Walki Drwala, prowadzonej w ramach naszej sieci. To tutaj możesz na przykład rozpocząć swoją przygodę z boksem. Zajęcia pozwolą ci nie tylko poprawić swoją sylwetkę (poprzez spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej, a także wzmocnienie wybranych partii mięśniowych), ale również zmienić dotychczasowy styl życia (uwaga – boks uzależnia!). W czasie ćwiczeń nauczysz się w mgnieniu oka podejmować ważne decyzje, kierować się sprytem oraz unikać ciosów dzięki włączeniu odpowiedniej techniki.

Jednak boks to nie wszystko. Dzięki SWD (Szkole Walki Drwala) masz możliwość wzięcia udziału w zajęciach z zakresu innych sportów walki, jak kickboxing, zapasy, BJJ oraz MMA. W klubach, w których są one prowadzone, otrzymujesz dostęp do wszelkiego rodzaju sprzętu, jaki jest niezbędny do przeprowadzenia tego typu treningów: worków bokserskich, mat, drabinek i wielu innych. Wśród instruktorów można natrafić m.in. na 10-krotną mistrzynię Polski w kickboxingu, Monikę Kędzierską, czy uczestnika mistrzostw zapaśniczych w stylu wolnym, Denisa Matejko. Nad jakością treningów czuwa bezpośrednio sam Tomasz Drwal, polska żywa legenda mieszanych sportów walki (znany z występów w ramach organizacji UFC oraz KSW).

A po treningu… na siłownię!

Co ważne, oprócz uczestnictwa w treningach sportów walki warto zdecydować się na dodatkowy dzień-dwa na siłowni w tygodniu. Dzięki temu wypracujesz odpowiednią siłę mięśni oraz oswoisz się z techniką wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Wówczas znacznie szybciej opanujesz podstawowe ruchy, pozycje i technikę, związane ze sportami walki. Zajęcia z boksu możesz potraktować również jako swego rodzaju dodatek do standardowej aktywności (na przykład dokładając je raz czy dwa do dwóch-trzech treningów na siłowni w tygodniu). Pozwolą ci one jeszcze szybciej osiągać efekty w pracy nad sylwetką, a przy tym rozładować codzienny stres i poprawić samopoczucie.

Włączenie sportów walki (lub chociaż ich elementów) pozwoli ci zróżnicować program treningowy. Będzie także stanowić dodatkowy bodziec do dalszego rozwoju sylwetki. Ponadto będzie to krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia. Brzmi zachęcająco? Przyjdź i zobacz, jak to wygląda – albo na zajęciach Fight Kick (z elementami sportów walki), albo w Szkole Walki Drwala (to już kwintesencja sportów walki). Zapraszamy!

sporty-walki-fitness-platinium

Pierwszy raz
w Fitness Platinium?

Zobacz poradnik przygotowany dla nowych klientów!

Dowiedz się więcej

Klauzula informacyjna – dane osobowe - zobacz

Dołącz do nas

© Copyright 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: