Wakacje tuż-tuż. Jak szybko wypracować “plażową” sylwetkę?

Od początku kalendarzowego lata dzielą nas już tylko tygodnie. Już wkrótce (być może jeszcze wiosną) zacznie się sezon na opalanie czy kąpiele w jeziorach i morzu. Jeżeli chcesz się wtedy pochwalić nienaganną sylwetką, a jeszcze nie zacząłeś ćwiczyć, to już naprawdę ostatni dzwonek!

Praca nad wymarzoną figurą wymaga czasu, dlatego najlepszych rezultatów możesz spodziewać się dzięki regularnym treningom prowadzonym przez cały rok, a nie tylko sezonowo. Dzięki temu organizm stopniowo spala tkankę tłuszczową, równocześnie budując mięśnie. Później możesz skupić się na ich rzeźbie bądź tylko delikatnie je zarysować. Jeżeli do pracy zabierasz się dopiero teraz, skoncentruj się na najskuteczniejszych metodach. Jakich?

Postaw na ćwiczenia wielostawowe

Ćwiczenia wielostawowe swoją skuteczność zawdzięczają równoczesnej pracy wielu grup mięśni. Jako środek treningowy sprawdzą się doskonale bez względu na to, czy zależy ci na masie, rzeźbie, czy redukcji. Pozwalają zbudować harmonijną sylwetkę i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wykonuj różne formy przysiadów, unoś nogi w zwisie i wyciskaj sztangę. Nie bój się martwego ciągu – odpowiednio wykonywany, pozwoli ci zadbać o niemal wszystkie partie ciała.

Jak spalić maksimum kalorii?

Osobom na redukcji poleca się przede wszystkim trening cardio lub interwałowy. Dzięki temu drugiemu nadmiar tkanki tłuszczowej spalisz nie tylko w trakcie treningu, ale również po jego zakończeniu. Osoby, którym zależy na pozbyciu się kilogramów możliwie szybko, mogą połączyć obie te formy (cardio i interwały) z treningiem siłowym, wykonując je tuż po jego zakończeniu lub kolejnego dnia przez około 20-30 minut. Takie uzupełnienie możesz przeprowadzić np. przy pomocy bieżni. Staraj się wprowadzać zmiany tempa biegu (np. minuta truchtu, minuta sprintu) w celu uzyskania jeszcze lepszych efektów. Ćwicząc na siłowni, warto zainteresować się również urządzeniami takimi, jak orbitrek, dzięki któremu jednorazowo spalisz nawet do 800 kcal.

W grupie siła

Uczęszczaj na zajęcia grupowe co najmniej raz w tygodniu, aby poczuć siłę wzajemnej motywacji i po prostu dobrze się bawić. Podczas zajęć Zumba® czy Jumping Frog (obie formy treningu są dostępne w naszej sieci) spalisz mnóstwo kalorii (do 700-800 kcal dzięki jednej sesji). Ponadto wyzwolisz potężną dawkę endorfin, które zapewnią ci dobre samopoczucie oraz energię niezbędną do wakacyjnych wojaży. Regularne spotkania pozwolą ci wytrwać w postanowieniu nawet, kiedy wakacje już przeminą i za oknem pojawi się słota.

Ćwiczenia wzmacniające

Kiedy pozbędziesz się nadmiaru kalorii, zadbaj również o wzmocnienie mięśni. Dzięki temu będą się jeszcze lepiej prezentowały w szortach (w przypadku panów) czy w bikini (w przypadku pań). Zadbaj zwłaszcza o te partie, które zwykle sprawiają najwięcej problemów: brzuch, uda i pośladki. Do treningów wykorzystuj obciążniki, gumy oporowe i piłki gimnastyczne, które znajdziesz we wszystkich naszych klubach. Połóż się na boku i, pokonując opór gumy, wykonuj wznosy nóg lub diamenty. Na pośladki idealnie sprawdzi się unoszenie nogi zgiętej w kolanie, w klęku podpartym. Brzuch wypracujesz przy pomocy różnego rodzaju desek (wbrew pozorom są o wiele skuteczniejsze niż brzuszki).

Na koniec pozostaje nam życzyć, abyś jak najszybciej zajął się pracą nad wakacyjną sylwetką (o ile jeszcze tego nie zrobiłeś) i uzyskał wymarzone efekty, które pozwolą ci czuć się dobrze na każdej plaży czy basenie. Powodzenia! 🙂

 

koktajle

Zobacz również