Wyciskarka do soków – dlaczego warto i jaką wybrać?

Data dodania: 2019-01-20

Soki, które możesz kupić w supermarketach, leżą tam długie tygodnie, a czasem nawet miesiące. To oczywiście efekt pasteryzacji, w czasie której tracą ponad połowę cennych dla twojego zdrowia składników. Warto wspomnieć również o rozcieńczaniu ich wodą i cukrem, który znajduje się na jednej z pierwszych pozycji w składzie.

To już wystarczające powody, by rozważyć zakup wyciskarki wolnoobrotowej i zacząć pić naprawdę zdrowe soki. Możesz samodzielnie miksować owoce, warzywa i różne dodatki, dzięki którym będą jeszcze smaczniejsze.

Dlaczego warto kupić wyciskarkę do soków?

Jeśli od zawsze pijesz soki z marketu, prawdopodobnie rzadko zastanawiasz się, co to oznacza dla twojego zdrowia. I prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy z tego, ile tracisz.

Przede wszystkim świeżo wyciskane soki, jak wspominaliśmy, nie są poddawane pasteryzacji w wysokich temperaturach, dzięki czemu o wiele korzystniej wpływają na twoje zdrowie. Witaminy oraz minerały dostarczone organizmowi w ten sposób przyswajane są nawet w ciągu 15 minut! W ten sposób ekspresowo stają się częścią budującą zdrowe komórki, a ty czujesz się świetnie.

Jeśli często chorujesz, zdecydowanie powinieneś postawić na soki domowej roboty. Dlaczego? Wzmacniają one system immunologiczny twojego organizmu, zatem dzięki nim w naturalny sposób podnosisz swoją odporność.

Nie od dzisiaj wiadomo, że zdrowe odżywianie zapobiega wielu chorobom cywilizacyjnym. Zatem codziennie picie świeżo wyciskanych soków oddala od ciebie depresję, cukrzycę oraz nowotwory.

Aby przyrządzić szklankę prawdziwego soku ze świeżych warzyw, musisz przygotować około 1,5 kilograma wybranych przez siebie jarzyn. Oznacza to, że w jednej szklance znajdziesz znacznie więcej składników odżywczych niż w soku ze sklepu!

Pewnie nie zdawałeś sobie sprawy, że picie soków owocowo-warzywnych pozytywnie wpływa na poziom twojej energii. Alkalizują one organizm, dzięki czemu mniej odczuwasz zmęczenie, masz lepszy nastrój i poprawia się twoja cera.

Świeżo wyciskane soki są bardzo pożywne. Mogą zatem spokojnie zastąpić drugie śniadanie i skutecznie zahamować uczucie głodu. Dlatego tak często diety bogate w soki polecane są osobom z dużą nadwagą lub otyłością.

Dieta sokowa również oczyszcza organizm ze złogów. Poprawia to naszą kondycję psychofizyczną. To bardzo ważne zwłaszcza teraz – w czasach, gdy niekorzystna dla naszego zdrowia chemia jest niemal we wszystkim.

Jak wybrać wyciskarkę do soków?

Przygotowanie zdrowego i pysznego soku w domowych warunkach to nic trudnego. Jeszcze kilkanaście lat temu niemal wszyscy korzystali z tradycyjnych sokowirówek, później na rynku pojawiła się wyciskarka ręczna. Dziś każdy może wybrać bardzo łatwą w obsłudze i praktyczną wyciskarkę wolnoobrotową. Z pewnością warto w nią zainwestować i wprowadzić w życie nawyk przygotowywania sobie tego rodzaju śniadań lub deserów.

Dlaczego wyciskarka wolnoobrotowa to najlepszy wybór? Przede wszystkim od sokowirówki różni się tym, że miażdży owoce i warzywa zamiast je kroić. W ten sposób zachowujemy bardzo ważne dla naszego zdrowia enzymy i witaminy, ponieważ w wyciskarce nie stosuje się tlenu ani wysokiej temperatury. Przeciskając pulpę przez sito wyciskarki wolnoobrotowej, uzyskujemy bardzo zdrowy sok o długiej przydatności do spożycia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia? Przede wszystkim na ilość obrotów. Wyciskarka wolnoobrotowa działa z prędkością 70-90 obrotów na minutę. Coraz nowocześniejsze modele próbują tę liczbę zmniejszyć, niektóre firmy pozwalają już na 40 obrotów w ciągu minuty. Sok uzyskany w takim urządzeniu to samo zdrowie!

Wyciskarka musi być praktyczna. Oprócz tego, że przygotujesz dzięki niej sok, musi być poręczna i bez trudu zmieścić się w twojej kuchni, niezależnie od jej wielkości. Nowoczesne wyciskarki są pionowe, wąskie i zdecydowanie bardziej kompaktowe niż starsze modele.

Nie bez znaczenia pozostaje także łatwość mycia. Niektórych potencjalnych użytkowników może skutecznie zniechęcić wizja rozkładania i mycia wyciskarki po każdym użyciu. Producenci wzięli to pod uwagę i proponują modele, które pozwalają na tzw. “mycie na biegu”. Mają one zamontowane specjalne wycieraczki. Dzięki temu możesz przygotować kilka soków pod rząd. To również bardzo ważne, gdy nie mamy czasu na mycie w tej chwili, a nie chcemy martwić się, że zaschnięte resztki pulpy zostaną np. na ścianach urządzenia.

Pozostaje tylko wybrać najbardziej odpowiedni model wyciskarki, udać się na rynek po warzywa i owoce, a następnie… pić na zdrowie! Kiedy stanie się to twoim codziennym nawykiem, z pewnością poczujesz różnicę w zdrowiu i samopoczuciu. Wątpimy, że jeszcze kiedykolwiek sięgniesz po pasteryzowane soki ze sklepu.

 

wyciskarka-soki-fitness-platinium

 

 

Pierwszy raz
w Fitness Platinium?

Zobacz poradnik przygotowany dla nowych klientów!

Dowiedz się więcej

Klauzula informacyjna – dane osobowe - zobacz

Dołącz do nas

© Copyright 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: