Zumba – świetna sylwetka dzięki świetnej zabawie

Data dodania: 2017-09-08

Dobra zabawa i odchudzanie? To wydaje się nie do pogodzenia. Aż do pierwszych zajęć zumby!

Zumba jest połączeniem aerobiku, latynoskiej muzyki i różnych gatunków tańca. Dzięki stosowanym w niej ruchom ciało wzmacnia się i wysmukla, a ty spalasz ogromną liczbę kalorii (ile dokładnie, o tym za chwilkę). Co równie ważne, atmosfera na zajęciach jest niezwykle pozytywna i luźna. Nie ma ograniczeń ze względu na wiek, płeć czy kondycję fizyczną. Drugorzędną rolę odgrywa również technika – każdy ćwiczy tak, jak potrafi. Zumba ma przede wszystkim zachęcić do regularnej aktywności i pracy nad sobą. I zarazić pozytywną energią!

Ile kcal spalę?

Zumba to jedno z nielicznych zajęć tanecznych, które bez chwili wahania można określić pełnoprawnym treningiem. Odpowiednie zestawienie ruchów oraz elektryzująca muzyka sprawiają, że w ciągu zaledwie godziny wylewasz z siebie hektolitry potu. W oka mgnieniu znikają niechciane „wałeczki”, które stawiały opór nawet brzuszkom. Niezwykle efektywne jest zestawienie ze sobą układów opartych na zmiennym tempie, co daje skutek zbliżony do interwałów.

Mówi się, że w trakcie jednej sesji zumby ćwiczący spalić mogą od 400 kcal do nawet 600 kcal, zależnie od intensywności i rodzaju treningu. Jej popularność wynika także z ogromnej swobody, jaką otrzymują ćwiczący. Nie wymaga się od nich wielkiej sprawności fizycznej ani siły. Ruchy są bardzo proste i powtarzają się w kolejnych układach. Same zajęcia dają przede wszystkim satysfakcję i zachęcają do uczestnictwa w kolejnych. Z kolei ta regularność (niczym niewymuszona) prowadzi do rewelacyjnych efektów.

Atmosfera – klucz do sukcesu

Uczestnicy zajęć zumby – zapytani, dlaczego biorą w nich udział – najpewniej jako jeden z głównych powodów wymieniliby niepowtarzalny klimat, towarzyszący treningom. To między innymi zasługa muzyki, przy której trudno stać obojętnie. Nogi same rwą się do tańca, a biodra kręcą koła i ósemki w powietrzu. Układy tworzone są do latynoamerykańskich klasyków, ale także do utworów muzyki popularnej. Znajdziemy w nich między innymi ślady salsy, rumby, tańca brzucha, a nawet samby czy tanga. Wykonywane ruchy poprawiają świadomość własnego ciała oraz uczą nowego spojrzenia na nie.

Zajęcia zumby znajdziesz w każdym klubie Fitness Platinium. Jeżeli jeszcze nigdy na nich nie byłeś, koniecznie spróbuj. Przekonaj się, że dobra zabawa i budowanie wymarzonej sylwetki mogą iść ze sobą w parze!
zumba-fitness-platinium

Pierwszy raz
w Fitness Platinium?

Zobacz poradnik przygotowany dla nowych klientów!

Dowiedz się więcej

Klauzula informacyjna – dane osobowe - zobacz

Dołącz do nas

© Copyright 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: