Les Mills – formuła treningu, która gwarantuje sukces

Data dodania: 2019-02-20

Głównym założeniem programów Les Mills jest kształtowanie sylwetki i wspieranie zdrowego trybu życia za pomocą dynamicznych i ciekawie skonstruowanych treningów. Oparte na nowatorskich zestawach ćwiczeń i wiedzy certyfikowanych instruktorów, zapewniają nie tylko skuteczność, ale również bezpieczeństwo wszystkich trenujących. A do tego dają sporo radości i satysfakcji.

W naszej sieci oferujemy dwa programy treningowe zaprojektowane przez firmę Les Mills – BODYPUMP® i CXWORX®. Obydwa cieszą się sporą popularnością wśród naszych klubowiczów. Czym dokładnie są i dlaczego warto dołączyć do innych trenujących?

Wszystkie programy Les Mills swoją popularność zawdzięczają połączeniu nowatorskich ćwiczeń, certyfikowanych instruktorów oraz energetyzującej muzyki, do której wymyślane są oryginalne choreografie. Ich ogromną zaletą jest zmienność – Les Mills zapewnia aktualizację układów i zestawów ćwiczeń co 3 miesiące. Brak rutyny i widoczne efekty to jedne z głównych zalet tych treningów.

Les Mills – co to takiego?

Les Mills to firma z branży fitness z 20-letnim doświadczeniem na rynku. Zapewnia rozwiązania dla największych klubów na całym świecie, tworząc niepowtarzalne rozwiązania i szkoląc skrupulatnie dobranych instruktorów. W Polsce działa od kilku lat, ciągle poszerzając swoją ofertę.

Idea programów Les Mills opiera się w dużej mierze na oryginalnych układach dostosowanych do muzyki. Pomysłodawcy uważają, że wszystko powinno opierać się na związku człowieka z melodią, która niesie w sobie całą energię i emocje potrzebne do odpowiedniej intensyfikacji ćwiczeń. To właśnie ona motywuje i poprawia nastrój, dając zadowolenie z treningu. A to ostatecznie prowadzi do długoterminowych efektów.

Les Mills odpowiada za szkolenie instruktorów – nie każdy bowiem może podjąć się prowadzenia tych zajęć. Aby prowadzić zajęcia z programów Les Mills, przechodzą kilkuetapowe szkolenie: 2-dniowe szkolenie podstawowe, dwutygodniowe szkolenie z choreografii oraz pierwsze zajęcia pod okiem instruktorów certyfikowanych. I dopiero po zaakceptowaniu ich pracy przez nadzorujących trenerów mogą zacząć prowadzić tego typu zajęcia w klubie samodzielnie (musi to być zarazem klub posiadający licencję Les Mills).

BODYPUMP® – trening z użyciem sztang

Jak wszystkie programy Les Mills, BODYPUMP® posiada ustaloną choreografię. Nasi trenerzy doskonale znają standardy prowadzenia tych zajęć. Każda zmiana, która następuje co 3 miesiące, to także kolejny stopień edukacji dla pracowników. Trening ten oznacza ćwiczenia pod okiem najlepszych fachowców.

Zajęcia BODYPUMP® trwają około 60 minut i są podzielone na 8 części. Jest to jednocześnie 8 utworów, podczas których trenowane są kolejne partie mięśniowe.

BODYPUMP® opiera się na tzw. Rep Effect. Oznacza to, że mięśnie trenujących są wyczerpane nie dzięki dużym obciążeniom, a wielokrotności powtórzeń przy zachowaniu niewielkiego obciążenia. Dlatego właśnie BODYPUMP® jest tak popularny wśród kobiet, które często zwyczajnie obawiają się podnoszenia dużych ciężarów albo tego, że trening siłowy przełoży się na wzrost masy mięśniowej (choć w innym naszym artykule piszemy o tym, że raczej nie ma się czego obawiać). Tymczasem trening ten pozwala na skuteczne zrzucenie wagi i wzmocnienie całego ciała oraz wzmocnienie siły.

CXWORX® – 30-minutowa bomba

Trening CXWORX® to 30 minut naprawdę intensywnego treningu, który skupia się na mięśniach brzucha, pośladków i pleców. Sprawdzi się nie tylko przy zrzucaniu nadprogramowych kilogramów. To idealne rozwiązanie, jeśli zależy ci na wzmocnieniu siły całego ciała i poprawie równowagi.

Zaletą treningów grupowych jest energia i wzajemna motywacja, co nie pozostaje bez znaczenia dla efektów oraz dobrego samopoczucia po treningu, które występuje mimo ogólnego zmęczenia. Jak wszystkie programy Les Mills, CXWORX® przygotowany jest w oparciu o badania naukowe.

Ogromną zaletą treningu CXWORX® jest poznanie wszystkich potrzeb swojego organizmu oraz zrozumienie podstaw każdego ćwiczenia i jego znaczenia dla twojego ciała. Możesz liczyć, że wykwalifikowany instruktor wszystko dokładnie wyjaśni i pomoże przejść przez 30 minut intensywnego treningu wzmacniającego wszystkie partie tułowia. A dzięki regularnym zmianom nigdy nie będziesz czuł się znudzony treningiem.

Pierwszy raz
w Fitness Platinium?

Zobacz poradnik przygotowany dla nowych klientów!

Dowiedz się więcej

Klauzula informacyjna – dane osobowe - zobacz

Dołącz do nas

© Copyright 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: