Proste sposoby na dopracowanie sylwetki na wiosnę

Data dodania: 2018-03-19

Po zimowym lenistwie sylwetka może pozostawiać wiele do życzenia. Nadprogramowe kilogramy, zwiotczałe mięśnie czy skóra, a do tego te fałdki na brzuchu czy pośladki, które nie będą wyglądały dobrze nawet w nowych jeansach. Jeśli zimą twoja motywacja do ćwiczeń zapadła w długi, głęboki sen – najwyższa pora ją obudzić!

Wiosna działa na nas podobnie jak nadejście nowego roku – motywuje. Świat budzi się do życia, a ludzie dostają “powera”, dzięki któremu chcą się zmienić. Podejmują postanowienia, przygotowują plany treningowe, wprowadzają diety…

Nieważne, czy teraz, gdy czytasz te słowa, za oknami panuje piękna pogoda, czy pada deszcz, nie zwlekaj z przygotowaniami do wiosny. Czym prędzej zacznij ćwiczyć i wprowadź niezbędne zmiany do diety. Dzięki temu przywitasz wiosenny czas ze smukłymi, jędrnymi nogami i płaskim brzuchem, a nie z zimowymi wałeczkami tłuszczu. Pierwsze wiosenne promienie uczcisz zmianą garderoby na lżejszą, zamiast martwić się, jak będzie na tobie wyglądać.

Aby osiągnąć ten cel, postaw na ćwiczenia, które pozwolą ci w stosunkowo krótkim czasie wypracować efekty widoczne dla oka. Opisaliśmy dla ciebie zajęcia grupowe, w których możesz wziąć udział w naszych klubach, a także ćwiczenia, które możesz wykonać samodzielnie, odwiedzając siłownię.

Cel: jędrna i smukła sylwetka

Jednym z najciekawszych sposobów pracy nad sylwetką będzie trening wzmacniający z wykorzystaniem gum oporowych. Pozwala zwiększyć siłę, gibkość i zakres ruchu, a także poprawić pracę układu oddechowego. Ćwiczenia z gumami wpływają na elastyczność oraz wytrzymałość mięśni. Nie bez znaczenia są również efekty wizualne – to wysiłek idealny dla tych, którzy chcą estetycznie zarysować i wzmocnić ciało.

Ten rodzaj aktywności daje wiele możliwości. Różnorodność ćwiczeń oraz wiele rodzajów gum umożliwiają dostosowanie treningu do własnych preferencji i poziomu zaawansowania. Jeżeli chcesz proporcjonalnie ukształtować swoją sylwetkę, już dzisiaj skorzystaj z zajęć Body Shape. Oprócz ćwiczeń z gumami wykonujemy na nich pracę z hantlami i obciążeniem na nogi, tak aby podkreślić wszystkie grupy mięśniowe. Zajęcia kierowane są zarówno do osób początkujących, jak i zaawansowanych, więc bez problemu poradzisz sobie nawet po zimowej przerwie.

Doskonałą alternatywą będą ćwiczenia z wykorzystaniem stepu. Zachęcamy do nich zwłaszcza panie, które chciałyby – oprócz ujędrnienia ud, pośladków i łydek – spalić zbędne kilogramy. W czasie jednych zajęć stracić można nawet 600 kcal. Dynamiczne wchodzenie i schodzenie ze stepów odbywa się na różne sposoby w rytmie muzyki. Każdy trening wiąże się z nowym układem i jeszcze większą dawką endorfin.

Osoby, które wolą sesje indywidualne, mogą samodzielnie wykonywać trening na stepach, z gumami, hantlami oraz obciążnikami. Akcesoria te dostępne są w każdym klubie Fitness Platinium. Jeżeli nie masz pomysłu na ćwiczenia, które byłyby dla ciebie najkorzystniejsze, zapytaj obecnego na sali trenera – naprowadzi cię na właściwy kierunek.

Masa po zimie?

Kiedy jest zimno, odpuszczają nie tylko osoby odchudzające się, ale również ci, którzy dotychczas “robili masę”. Bez względu na to, jak długa była przerwa, do treningów będziesz musiał wracać stopniowo. Jeżeli od razu chwycisz za dawny ciężar maksymalny, może się to skończyć kontuzją.

Najlepszy będzie powrót do treningów metodą FBW (Full Body Workout) i stopniowe przyzwyczajanie mięśni do coraz większego ciężaru. Jeżeli miałeś długą przerwę i była ona spowodowana kontuzją, rozpocznij od ćwiczeń z masą własnego ciała. Ewentualnie wykorzystaj dostępne na siłowni sztangi i wyciągi, aby zaplanować swój powrót. Na samym początku najlepiej sprawdzą się stosunkowo proste ćwiczenia, takie jak wyciskanie na ławce płaskiej, francuskie przysiady ze sztangą, unoszenie sztangielek bokiem, ściąganie drążka wyciągu czy uginanie nóg na maszynie. Wszystkie niezbędne maszyny znajdziesz w naszym klubie. Pomoc uzyskasz również ze strony wykwalifikowanych trenerów.

Z myślą o płci pięknej, coraz częściej dźwigającej ciężary, przygotowaliśmy Trening Obwodowy dla Pań. To intensywny, 30-minutowy zestaw ćwiczeń, który nie tylko pomaga spalić tkankę tłuszczową, ale także wyrzeźbić, wysmuklić i przede wszystkim wzmocnić całe ciało. W jego trakcie pracują wszystkie partie mięśniowe, dzięki czemu pozwala równomiernie kształtować sylwetkę. Trening skierowany jest zarówno do zaawansowanych, jak i początkujących. Ćwiczenia i obciążenie dostosowane są do indywidualnych potrzeb.

Powodzenia!

Powrót do ćwiczeń po zimie wcale nie musi być trudny. Jedyne, czego potrzebujesz, to ściśle określony cel oraz środki niezbędne do jego realizacji. Mamy dla ciebie w klubach całą gamę zajęć grupowych, które pozwolą ci rozpocząć przygotowania nad sylwetką marzeń jeszcze przed wiosną, tak aby pierwsze widoczne efekty pojawiły się razem z krokusami. Jeżeli preferujesz treningi indywidualne, żaden problem – dostępny w naszych klubach sprzęt pozwoli ci zauważyć pierwsze efekty pracy już po kilkunastu treningach (czyli po jakichś trzech-czterech tygodniach).

Aby przyspieszyć prace nad wiosenną sylwetką, możesz wykorzystać nasze plany treningowe, które znajdziesz tutaj. Co jakiś czas publikujemy nowe, więc zaglądaj na tę podstronę regularnie. I śledź nasz newsletter – dzięki niemu żaden plan (ani nic innego, co dla ciebie przygotujemy) ci nie umknie!

Pierwszy raz
w Fitness Platinium?

Zobacz poradnik przygotowany dla nowych klientów!

Dowiedz się więcej

Klauzula informacyjna – dane osobowe - zobacz

Dołącz do nas

© Copyright 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: