Energy jump – zostaw kalorie na dole

Data dodania: 2017-12-19

Zajęcia na trampolinach to zastrzyk energii i okazja do dobrej zabawy, a przede wszystkim do spalania kalorii. Kierowane są do wszystkich – zarówno początkujących, jak i tych, którzy w swojej treningowej rutynie potrzebują powiewu świeżości. Dzięki nim pozbędziesz się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz wzmocnisz mięśnie bez obciążania stawów.

Skoki na trampolinie kojarzą się głównie z zabawami z okresu dzieciństwa. Mało kto wie jednak, jaki wpływ na organizm ma ich połączenie z tradycyjnym fitnessem. W krótkim czasie poprawiają koordynację ruchową oraz gibkość. Mało tego, pozwalają spalić nieprawdopodobną liczbę kalorii (do nawet 800 kcal w ciągu godzinnych zajęć!). Wszystko to za sprawą grawitacji, która ściąga twoje ciało z powrotem na ziemię. Do pracy angażowanych jest równocześnie więcej mięśni niż w przypadku biegania czy tradycyjnych ćwiczeń fitness. Jeżeli zależy ci na tym, aby wzmocnić i ujędrnić poszczególne partie ciała oraz spalić zalegającą tkankę tłuszczową, powinieneś sam przekonać się o ich działaniu.

Jak wyglądają zajęcia?

Aby odpowiednio przygotować się do pracy, trening rozpoczynamy tradycyjnie, od rozgrzewki. Jej głównym celem jest rozgrzanie wszystkich partii mięśniowych oraz zwiększenie częstotliwości uderzeń serca. Właściwa część opiera się na elementach wzmacniających oraz cardio (między innymi skokach, wykonywanych przy zmiennej intensywności oraz tempie). Całości towarzyszy muzyka, dostosowana do poszczególnych ćwiczeń. Trampolina daje naprawdę dużo możliwości, dzięki czemu każdy trening wygląda inaczej. Jednak niezależnie od jego formy, daje okazję, aby się zmęczyć, dobrze pobawić oraz poczuć falę uwalnianych endorfin.

Kompletny trening?

Energy jump to przede wszystkim trening wszechstronny. Pozwala zaangażować do pracy niemalże wszystkie partie mięśniowe, poprawić równowagę oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Równocześnie możesz budować wytrzymałość oraz spalać nadmiar kalorii (i to nie tylko w trakcie ćwiczeń – skoki na trampolinie przyspieszą twoją przemianę materii, co pozwoli wykorzystywać więcej energii również po nich). Uczestnicząc regularnie w zajęciach, poprawisz pracę układu sercowo-naczyniowego, usprawnisz krążenie, a także dotlenisz organizm.

Podczas treningów Energy jump uwalnia się mnóstwo endorfin, więc możesz oczekiwać, że po ćwiczeniach poprawi się twoje samopoczucie i zmniejszy poziom odczuwanego stresu. Ćwiczenia odbywają się w grupach, co powinno być dodatkową motywacją do podejmowania regularnej aktywności.

Okazja dla każdego

Ćwiczenia na trampolinach kierowane są do wszystkich, bez względu na wiek i płeć. Nie dyskwalifikują również osób skarżących się na ból kolan czy bioder, ponieważ nie obciążają stawów (trampolina ma działanie amortyzacyjne). Są okazją do doskonałej zabawy zarówno dla tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w fitnessie, jak i bardziej zaawansowanych, poszukujących nowych rozwiązań treningowych. Jak już wspomnieliśmy, to świetne rozwiązanie zarówno wśród odchudzających się, ale także pracujących nad wytrzymałością i wzmocnieniem mięśni.

Zajęcia energy jump prowadzimy aktualnie w dwóch naszych klubach: w Solvay Parku, przy ul. Zakopiańskiej 105 (sprawdź grafik), oraz w Galerii Bronowice, przy ul. Stawowej 61 (sprawdź grafik), gdzie ćwiczenia odbywają się w zupełnie nowej sali fitness o powierzchni 180 m2. Zapraszamy!

energy-jump

Pierwszy raz
w Fitness Platinium?

Zobacz poradnik przygotowany dla nowych klientów!

Dowiedz się więcej

Klauzula informacyjna – dane osobowe - zobacz

Dołącz do nas

© Copyright 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: